Son Dakika Haberleri: Marmaray arıza yaptı, fenalık geçiren yolcular trenden inip raylarda yürüdü

Marmaray arıza yaptı, fenalık geçiren yolcular trenden inip raylarda yürüdü

22 gün önce

Marmaray, Suadiye ile Erenköy arasında arıza yaptı. Kapılar açılmayınca 2 yolcu fenalık geçirdi. Arıza uzun süre giderilmeyince yolcular trenden inerek raylar üzerinde yürüdü. O anlar kameraya yansıdı.

Marmaray'da Suadiye ile Erenköy arasındaki bölgede trenin arıza yapması sebebiyle vatandaşlar yolda kaldı. Sıcaktan bunalan vatandaşlar trenden inip yürüyerek uzaklaşırken kimileri de tellerden atladı. Vatandaşlar, trenin imdat kolunun çekilmesi sebebiyle durduğunu iddia ederken, o anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.

TREN ARIZALANDI, İNSANLAR FENALAŞTI

Suadiye ile Erenköy arasında Söğütlüçeşme yönüne giden Marmaray treninin arıza yapması sebebiyle vatandaşlar yolda kaldılar. Trenin hareket etmesini bekleyen yolcular bir süre bekledikten sonra sıcaktan bunalarak trenden indiler. Bazı yolcular yürüyerek bölgeden uzaklaşırken bazı yolcuların da tellerden atladığı görüldü. Olaya tanık olan vatandaşlar, trende bulunan imdat kolunun çekilmesi sebebiyle trenin durduğunu iddia etti.

KAMERAYA KAYDEDİLDİ

Bozulan trenden vatandaşların inerek yürümesi cep telefonu kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde vatandaşlar trenden iniyor, ve yürüyerek uzaklaşıyor.

"HAVASIZLIKTAN BAYILMIŞLAR"

Olayla ilgili konuşan bir vatandaş, "Şuradan adamın bir tanesi atlayarak bizim yanımıza geldi, gömleği yırtılmıştı. Dedi ki 'trenin imdat frenini çektiler, insanlar 1 buçuk saatten beri içeride mahsur kalmışlar. Ondan dolayı ben de buradan atladım' dedi. İmdat frenini çekmişler, tren 1 buçuk saat kalmış burada. İçerideki yaşlılar da havasızlıktan bayılmışlar. Ambulans itfaiye ondan gelmiş"

Başka bir vatandaş ise, "100 metre ileride caminin oradan birisi imdat frenini çekmiş. Herkes oradan inmeye çalışmış. 1 buçuk saat falan mahsur kalmışlar. Hava alamayınca herkes trenden inmeye çalışmış. Üstünü yırtanlar olmuş trenden inerken" dedi.

Olay yerinden fotoğraflar;

Marmaray arıza yaptı, fenalık geçiren yolcular trenden inip raylarda yürüdü
Haber Yayın Tarihi: 26.06.2019 12:57 Kaynak: DHA

YORUMLAR


YKS Türkiye birincisi: Şöyle bir bakayım dedim, böyle oldu Hırsızlık çetesi liderinin akıllara durgunluk veren hayatı! Böylesi ancak filmlerde olur Ekrem İmamoğlu: Böyle bir yere çocuğum, eşim girmez