Marmaris Hisarönü Körfezi Gözetim Altında - Son Dakika

Marmaris Hisarönü Körfezi Gözetim Altında

26.11.2012 16:32
Marmaris Hisarönü Körfezi Gözetim Altında, System.String[]

AFAD, Marmaris Hisarönü'ndeki deprem aktivitesinin bölgeye özgü normal fayların oluşturduğu bir aktivite olduğunu vurgulayarak, aktivitenin 7 gün 24 saat izlendiğini açıkladı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Marmaris Hisarönü'ndeki deprem aktivitesinin bölgeye özgü normal fayların oluşturduğu bir aktivite olduğunu vurgulayarak, aktivitenin 7 gün 24 saat izlendiğini açıkladı.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Muğla'nın Marmaris ilçesinin 20 kilometre güneybatısındaki Hisarönü Körfezi'nde Kasım ayı sonlarında başlayan deprem aktivitesinin 24 Kasım 2012 tarihinden itibaren artış gösterdiği belirtilerek, 24-25 Kasım tarihleri arasında büyüklükleri 4.0 ile 4.3 arasında değişen 4 adet deprem meydana geldiği ve depremlerin başta Muğla il merkezi olmak üzere civar bölgede hissedildiği kaydedildi.

Bölgedeki deprem aktivitesinin bölgeye özgü normal fayların oluşturduğu bir aktivite olup, bu depremlerin deprem kümesi şeklinde başlayıp birkaç hafta veya ay boyunca azalan büyüklük ve sayıda devam edeceği kaydedilerek, "Başbakanlık AFAD olarak diğer bölgelerimizde de olduğu gibi deprem aktivitesi 7 gün 24 saat boyunca izlenmektedir. Yetkililerin uyarıları ve bilgilendirmeleri dışında diğer bilgilere itibar edilmemelidir" denildi. - MUĞLA

Marmaris Hisarönü Körfezi Gözetim Altında

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Marmaris Hisarönü Körfezi Gözetim Altında - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Skandallarla gündemden düşmeyen Miley Cyrus: Bizi uzaylılar kovaladı Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Denizde boğulma tehlikesi geçiren kızını kurtaran kahraman baba, kendi canından oldu Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen doktor hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu