Marmaris Kent Meydanı İçin Sivil Toplum Kuruluşları Devrede - Son Dakika

Marmaris Kent Meydanı İçin Sivil Toplum Kuruluşları Devrede

06.01.2012 13:04
Marmaris Kent Meydanı İçin Sivil Toplum Kuruluşları Devrede, System.String[]

Muğla'nın Marmaris ilçesine yapılacak olan 'Kent Meydanı' projesi hakkında sivil toplum kuruluşları görüşlerini bildirdi.

Muğla'nın Marmaris ilçesine yapılacak olan 'Kent Meydanı' projesi hakkında sivil toplum kuruluşları görüşlerini bildirdi.

Marmaris'te yıkılan alışveriş merkezinin yerine yapılacak olan 'Kent Meydanı' projesi için sivil toplum kuruluşları çeşitli alternatifler sunarak meydanın mimarisi ve peyzajı hakkında farklı görüşlerin ve projelerin kamuoyuna oylamaya sunulması gerektiğini belirttiler.

Marmaris Çevrecileri Derneği Başkanı Ahmet Kutengin, Marmaris kent konseyine gönderdiği yıkılan alış veriş merkezinin yerine yapılabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

Daha önce Marmaris Kent Konseyi, yıkılan alışveriş merkezinin yerine nasıl bir 'Kent Meydanı '

yapılması gerektiği hakkında sivil toplum örgütlerine fikirlerini ve projeye destek amaçlı önerilerini sormuştu.

Marmaris Çevrecileri Başkanı Ahmet Kutengin, konu ile ilgili olarak hazırladıkları yazıyı kent konseyine sundu.

Kutengin Marmaris Kent Konseyi'nin bütün sivil toplum örgütlerine kent meydanı hakkında görüş sormasının güzel bir uygulama olduğunu belirtti.

Kutengin, "Bu çok güzel bir davranıştı öncelikle sonrasında yapılacak bir iş için görüş sorma ve paylaşımda bulunma bizi de oldukça memnun etti. Bizde düşüncelerimizi basın yoluyla paylaşmayı istedik "dedi.

Ahmet Kutengin kent konseyine hazırladıkları yazı hakkında bilgi vererek, "Konunun uzmanları mesela Marmaris Mimarlar Odası öncülüğünde böyle bir anket düzenlemeli ve insanlarımız bu konuda görüşlerini sunabilmelidir. Bilindiği üzere belediye tarafından daha önce yapılan bir peyzaj çalışması vardı hatta reklam panolarına asılmıştı. Proje olarak biz sadece onu biliyoruz projenin ön alanını mı gösteriyordu ya da yapılacak daha başka çalışmalar var mı bu konuda herhangi bir bilgi sahibi değiliz. Ama bir çevreci derneği olarak, bütün Marmaris'in yarınlarını düşünerek mümkün olduğunca kullanım amacı belli olan, çevreye hizmet eden bir kent meydanı olmasını istiyoruz" diye konuştu. - MUĞLA

Marmaris Kent Meydanı İçin Sivil Toplum Kuruluşları Devrede
Marmaris Kent Meydanı İçin Sivil Toplum Kuruluşları Devrede

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Marmaris Kent Meydanı İçin Sivil Toplum Kuruluşları Devrede - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu