Son Dakika Haberleri: Marmaris'te Deniz 5 Metre Çekilince Akıllara "Deprem mi Olacak" Sorusu Geldi

Marmaris'te Deniz 5 Metre Çekilince Akıllara "Deprem mi Olacak" Sorusu Geldi

6 gün önce

Muğla'nın Marmaris ilçesinde denizin yaklaşık 5 metre çekilmesine bağlı olarak adacıklar oluştu. Denizin çekilmesinin depremin habercisi olmadığını söyleyen Doç. Dr. Mustafa Bahadır, "Doğal olarak da endişe edilecek bir durum yok. Normal bir doğa olayı" dedi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde deniz yaklaşık 5 metre çekildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Bahadır, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Marmaris'teki deniz çekilmesi depremle ilgili değil. Doğal olarak da endişe edilecek bir durum yok. Normal bir doğa olayı." ifadelerini kullandı.

DENİZDE ADACIKLAR OLUŞTU

İlçenin Uzunyalı ve İçmeler plajları ile Adaköy Mahallesi Aktaş mevkisinde, denizin yaklaşık 5 metre çekilmesine bağlı olarak adacıklar oluştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, özellikle kış aylarındaki çekilmeyi gelgit olarak değerlendirdiklerini söyledi.

"ENDİŞE EDİLECEK BİR DURUM YOK"

Bazı bölgelerde denizde çekilme olurken aynı anda diğer bölgelerde yükselme yaşandığına dikkati çeken Önsoy, şöyle konuştu:

"Marmaris'teki deniz çekilmesi depremle ilgili değil. Doğal olarak da endişe edilecek bir durum yok. Normal bir doğa olayı. Çok uzun sürecek bir durum değil. Gelgit olayı, ay ve güneşin dünya üzerindeki çekim kuvvetinden kaynaklanıyor. Kış mevsiminde dünya, güneşe en yakın konumda bulunuyor. Bununla birlikte fırtına gibi doğa olayları da gelgit etkisini artırıyor. Marmaris'teki deniz çekilmesi, fırtına sonrası yaşanan gelgitle ilgili. Birkaç gün içinde normale dönecektir."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Askerlik Sisteminin Detaylarını Açıkladı Hatay Asayiş Şube Müdürü İntihar Etti

OMTAS Füzesiyle Yapılan İlk Atışta Hedef Başarıyla Vuruldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhalefet Partilerine: Bunlar 4'lü Çete