Marmarisli Kız Öğrencilerin Teog Başarısı - Son Dakika

Marmarisli Kız Öğrencilerin Teog Başarısı

05.06.2017 13:58

Muğla'nın Marmaris ilçesinde iki kız öğrenci, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamındaki ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak ailelerinin ve okullarının gururu oldu.

SABRİ KESEN - Muğla'nın Marmaris ilçesinde iki kız öğrenci, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamındaki ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak ailelerinin ve okullarının gururu oldu.

Orhaniye İnci Narin Yerlici Ortaokulu kız futbol takımının kalecisi Naşide Özlü, TEOG ikinci dönem sınavında tüm soruları doğru cevapladı.

Okuldan sonra ve tatillerde mahalle fırınında çalışan annesine yardım eden Naşide Özlü, TEOG'daki başarısını ablası ve öğretmenlerinin desteğiyle elde etti.

Çocukluğundan beri doktor olmayı hayal ettiğini dile getiren Özlü, sınavlara hem ablasıyla çalışarak hem de yaz kurslarına katılarak hazırlandığını anlattı. Özlü, "Okulumdaki öğretmenlerimin yaz kurslarına katıldım. Arkadaşlarımla belli bir disiplin içinde çalıştık. Özel ders almadım. Öğretmenlerim hazırladı." dedi.

"Turnuva sırasında öğrendim"

TEOG birincilerinden olduğunu turnuvalar sırasında öğrendiğini söyleyen Özlü, "Futbolu seviyorum. Futbol erkek oyunu olarak görülse de biz de takım kurduk. Kızlar da oynayabilir, bir engel yok. Evde ağabeyim ve babam sayesinde içli dışlı oldum futbolla. Onlarla oynamayı ve izlemeyi seviyorum." diye konuştu.

Özlü sınavlara hazırlanan arkadaşlarına "Her zaman kendilerine inansınlar. Bir hedef koysunlar. İmkansız değil, çalıştıktan sonra oluyor. Moral çok önemli. Morallerini düşürmesinler. Ben deneme sınavlarında 15 yanlışları da gördüm. İniş çıkışlar olur, moralleri bozmamak lazım." önerisinde bulundu.

Tek hayali polis olmak

Turunç Saadet Zeki Ünsal Ortaokulu öğrencisi Sıla Sultan Koç da TEOG ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru yanıtladı.

Başarısının, sıkı ve tempolu bir çalışmayla ve öğretmenlerinin yardımıyla geldiğini vurgulayan Koç, tek hayalinin polislik olduğunu dile getirdi.

Sıla Sultan Koç, sınavda başarılı olmak isteyenlere tavsiyede bulunurken "Hiçbir zaman çalışmayı bırakmasınlar, tüm zorluklara rağmen. Zaten başarıya giderken yolumuzda illaki küçük taşlar olacak. Asıl amaç onları geçerek daha başarılar elde etmek." diye konuştu.

Sıla Koç'un babası güvenlik görevlisi Ali İhsan Koç da ailelerinde çok sayıda polis ve asker bulunması dolayısıyla kızının da bu mesleklere merak sardığını söyledi.

Kızının çok çalıştığını ifade eden Koç, "Ana sınıfından bugüne kadar emeği olan öğretmenlere teşekkür ediyorum. Kızımın en büyük hayali polis olmak, polis teşkilatı mensubu olmak." dedi.

Turunç Mahallesi'ne 17 yıl önce geldiğini belirten baba Koç, kızının başarısıyla gurur duyduğunu vurguladı.

Marmarisli Kız Öğrencilerin Teog Başarısı
Marmarisli Kız Öğrencilerin Teog Başarısı
Marmarisli Kız Öğrencilerin Teog Başarısı
Marmarisli Kız Öğrencilerin Teog Başarısı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Marmarisli Kız Öğrencilerin Teog Başarısı - Son Dakika


Son Dakika

Yayın ücretinin yarısını ödeyen beIN Sports ile TFF arasında ipler kopma noktasına geldi 18:40 Yayın ücretinin yarısını ödeyen beIN Sports ile TFF arasında ipler kopma noktasına geldi Rusya'da etkili olan Delta mutasyonu Türkiye'de 77 kişide tespit edildi 18:15 Rusya'da etkili olan Delta mutasyonu Türkiye'de 77 kişide tespit edildi Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak 17:34 Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak
1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor 16:46 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda 16:25 Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi 16:08 Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı 15:10 Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı
Advertisement