Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mars'ta Hayat Hikaye yarışmasının birincisine ödül verdi - Son Dakika

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mars'ta Hayat Hikaye yarışmasının birincisine ödül verdi

29.09.2019 14:49
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mars'ta Hayat Hikaye yarışmasının birincisine ödül verdi, System.String[]

Bilge Çocuk Dergisi'nin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği Mars'ta Hayat Hikaye Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Ödülleri Milli Eğitim Bakanı Selçuk verdi. Elazığlı öğrenci Yusuf Çağrı Güler birinci oldu.

Bilge Çocuk dergisinin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde 'Mars'ta Hayat Hikaye Yarışması' düzenledi. Yüzlerce ortaokul öğrencisi önce kendi illerinde ardından Türkiye genelinde yarıştı. Yarışmaya Elazığ'dan katılan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Yusuf Çağrı Güler, yüzlerce arkadaşını geride bırakarak birinci seçildi. Güler, 10 bin TL'lik birincilik ödülünün de sahibi oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu yarışma neden umutlanmamız gerektiğini açıklıyor" dedi.

ÖDÜLÜNÜ BAKAN SELÇUK'UN ELİNDEN ALDI

İstanbul'da yapılan ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katıldı. Mars'ta hayatı en iyi anlatan hikayeyi yazan Güler, ödülünü Bakan Selçuk'un elinden aldı. "Çocuklarımızın Mars'la ilgili bir yarışmaya katılıyor olması niye umutlanmamız gerektiğini açıklıyor" diyen Selçuk, "İnşallah hep birlikte çok güzel işler yapacağız, yeter ki siz bu ülkeye sahip çıkın ve ülkemizin geleceği için heyecanlanın" dedi.

ÖMER BOLAT: ÇOCUK TAZE BİR ÇİÇEK

Albayrak Holding CEO'su Ömer Bolat ise "Bugün çok güzel bir hava var pırıl pırıl bir gün ve onu tamamlayan binlerce bilge çocuk burada. Çocuklar ailelerin meyvesi ailenin neslimizin ve ülkemizin devamı. Çocuk taze bir çiçek. Çocuğu itina ve sevgiyle yetiştirmek gerek" diye konuştu.

YARIŞMA GELENEKSEL HALE GELECEK

Ödül töreninde binlerce öğrenciyi ağırladıklarını kaydeden Albayrak Medya Grubu Genel Müdürü Abdullah Hanönü ise Mars'ta Hayat Hikaye Yarışması'nın çocukların hayal dünyalarını ve yazma becerilerini geliştirmek için önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna dikkat çekti. Hanönü, yarışmanın geleneksel hale geleceğini söyledi. Yarışmaya başvuran tüm hikayelerin tek bir kitapta toplanarak Bilge Çocuk dergisi tarafından okuyucularla buluşturulacağı öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mars'ta Hayat Hikaye yarışmasının birincisine ödül verdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mars'ta Hayat Hikaye yarışmasının birincisine ödül verdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Gerçek Rapunzel Almanya'da bulundu: 16 yaşından beri saçını uzatıyor Yolun karşısına geçmek isteyen genç, çok sayıda aracın çarpması sonucu tanınmayacak hale geldi Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı