Son Dakika Haberleri: Mart Dünya Kadınlar Günü

Mart Dünya Kadınlar Günü

5 yıl önce

Denizli'de "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle Özgecan Aslan anısına yürüyüş düzenlendi.

Mart Dünya Kadınlar Günü, System.String[]

Denizli'de "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle Özgecan Aslan anısına yürüyüş düzenlendi.


Denizli Kadın Platformu'nun düzenlediği etkinlikte, bazı kadın sivil toplum kuruluşları Valilik binası önünde toplanarak Atatürk Anıtına çelenk sundu.


Kadınlar, Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan için Gazi Bulvarı'dan Delikliçınar Meydanı'na kadar yürüdü. Delikliçınar Meydanı'na ulaşan grup, kaşık çalarak kadınlara şiddeti protesto etti. Emekli öğretmen Zeynep Tekin'in bağlama çalarak gruba eşlik etti.


Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Cennet Kasapoğlu, bu yıl etkinliği Özgecan'a için gerçekleştirdiklerini söyledi.


Kadınlara yönelik şiddetin, tecavüz ve taciz vakalarının endişe verici oranda arttığını savunan Kasapoğlu, "Sokak ortasında katledilen, töre ve geleneklerin arkasına gizlenen katiller tarafından gencecik yaşta hunharca kıyılan kadınlarımızın, genç kızlarımızın dramı millet olarak hepimizin içini sızlatıyor" dedi.


Diren Kadın platformu üyeleri de Candoğan Meydanın'ndan Delikliçınar Meydanı'na yürüyüş düzenledi. Çeşitli enstrümanlar çalan kadınlar kadınlar, Türkçe ve Kürtçe dövizler taşıyarak "kadına yönelik şiddeti" protesto etti.

Haber Yayın Tarihi: 08.03.2015 05:06 Kaynak: AACinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı
Bir Zamanlar Çukurova'nın oyuncusu Uğur Güneş şarkıcı Reyhan Cansu ile aşk yaşıyor Pes dedirten sapıklık! Eşeğin cinsel organını iple bağladılar