Marzinc Komisyon Toplantısı - Son Dakika

Marzinc Komisyon Toplantısı

24.09.2018 18:44
Marzinc Komisyon Toplantısı, System.String[]

Karabük'te bulunan Marmara Geri Kazanım Tesisi (MARZİNC) Komisyon Toplantısı yapıldı.

Karabük'te bulunan Marmara Geri Kazanım Tesisi (MARZİNC) Komisyon Toplantısı yapıldı.

Fabrika eğitim salonunda yapılan toplantıda konuşan MARZİNC Genel Müdürü Metin Altan, demir-çelik fabrikalarının açığa çıkan atıklarının çevre kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak geri kazanma veya bertaraf etmenin zorunlu olduğunu söyledi.

Baca tozu geri kazanım tesisinin kurulması, demir-çelik firmaları için bir çevresel zorunluluk yatırımı olduğunu ifade eden Altan, "Baca tozu, silobas tarzı kapalı ve lisanslı araçlarla çelik firmalarından tesise taşınmaktadır. Silobaslardaki baca tozu, stok silolarına kapalı sistemde pnömatik olarak boşaltılmaktadır. MARZİNC kendi bünyesinde görev yapan 17 mühendis 20 tekniker olmak üzere 155 çalışanı ile hizmet vermektedir. Saha çalışanlarının tamamı Karabük Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile eğitim almış, pirometalurji teknolojisi ile üretim işleri konusunda sertifikalı personeldir." diye konuştu.

Karabük Belediyesi tarafından 22 Mayıs'ta bağlantı kalite kontrol belgesi verildiğini aktaran Altan, şöyle konuştu:

"Karabük Belediyesi tarafından kurulmuş olan komisyon kontrolünde bağımsız çevre laboratuvarları tarafından alınan numunelerle aylık rutin analizlerle deşarj suyunun kalitesi kontrol edilmektedir. Komisyon, Karabük Belediyesi, Kent Konseyi ve MARZİNC adına yetkili kimselerden oluşmaktadır. Atık suyun yeniden kullanılabilir limit değerlere indirilmesini sağlayarak su tüketiminin azaltılması ve deşarj kalitesinin iyileştirilmesi hedeflenmiş olup, bu hedefin ilk adımı olarak mevcut arıtma tesisi revize edilmiştir. Atık su deşarjını en aza indirerek su tüketimini azaltma ve deşarj suyu kalitesinin iyileştirilmesi hedefini gerçekleştirebilmek amacıyla yatırımlarımız devam etmektedir. MARZİNC, geri kazanım faaliyetlerinin standartlara uygun olduğunu alanında öncü kuruluş olan Bureau Veritas ile belgelemiştir."

Altan, Karabük Belediyesi tarafından yapılan Kanyon Park Projesi için 15 milyon lira, bilim merkezi inşası için 12 milyon lira, Tıp Tedavi Merkezi için 6 milyon lira destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Marzinc Komisyon Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu