Son Dakika Haberleri: MasterChef Türkiye Jüri Üyesi Hazer Amani Kimdir?

MasterChef Türkiye Jüri Üyesi Hazer Amani Kimdir?

2 yıl önce

TV8'in fenomen haline gelen yemek yarışması MasterChef'in jüri üyesi ve sunucusu dünyaca ünlü aşçı Hazer Amani kimdir?

MasterChef Türkiye Jüri Üyesi Hazer Amani Kimdir?, System.String[]

HAZER AMANİ KİMDİR?

Aslen hem Türk, hem İranlı olan Hazer Amani, 1977 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt'lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika'da Cordon Bleu'ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı. Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Chilai'nin ortağı ve genel müdürü Yusuf Köksal ile tanışarak, Türkiye'ye geldi. Böylece Chilai Restaurant kariyerine adım attı.

NELSON MANDELA'YA YEMEK YAPTI

Amani, 2011 yılında 'Senenin En Yaratıcı Şefi' ödülünün sahibi oldu. Sadece yemek bilmek yeterli olmayınca, Cape Wine Academy'de 4 yıllık bir program olan, dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği üzerine eğitim aldı. Daha önce 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok önemli isme yemek hazırlayan ünlü aşçının idolü ise Marco Pierre White'dir.

MASTERCHEF'İN JÜRİ ÜYESİ

Hazer Amani, gastronomi üzerine çalışmaları ve yorumlarıyla adından söz ettiriyor. Amani, şu sıralar Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef isimli yemek programında Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu ile birlikte jüri ve sunucu olarak yer alıyor.

Haber Yayın Tarihi: 26.09.2018 11:47 

YORUMLAR


Vergi cezalarında uzlaşmayla indirim
Sosyal medya fenomeni kadın, futbolcu Emre Mor'un attığı mesajı ifşa etti Avusturya'da aşırı sağcı siyasetçi, "Türklere vatandaşlık verilmemeli" çağrısında bulundu