Matab, Köprülü Kanyon'da Etkin Su Sporu Yapımı İçin Çalışma Başlattı - Son Dakika

Matab, Köprülü Kanyon'da Etkin Su Sporu Yapımı İçin Çalışma Başlattı

17.02.2012 17:46
Matab, Köprülü Kanyon'da Etkin Su Sporu Yapımı İçin Çalışma Başlattı, System.String[]

Manavgat Çevre Koruma Turizm Altyapı Tesislerini Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı(MATAB), Beşkonak Köprülü Kanyon'da yapacağı düzeleme çalışmasıyla bölgede su sporları yapımını daha etkin hale getireceği belirtildi.

Manavgat Çevre Koruma Turizm Altyapı Tesislerini Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı(MATAB), Beşkonak Köprülü Kanyon'da yapacağı düzeleme çalışmasıyla bölgede su sporları yapımını daha etkin hale getireceği belirtildi.

Alternatif turizm kapsamında Manavgat Taşağıl Beşkonak Köprülü Kanyon Milli Park alanı içinde bulunan 18 kilometrelik parkur alanında yıllık 1 milyon yerli ve yabancı turist rafting yapıyor. MATAB Başkanı Recep Barut, yaptığı açıklamada bölgede yapacakları düzenleme ile Beşkonak Köprülü Kanyon'da su sporlarını daha etkin hale getirme, sosyal faaliyet alanlarını aktif hale getirme, eğitim ve yöre insanına istihdam alanı oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti. MATAB'ın çevrenin korunması ve temiz bir doğal alan için 78 köyde çöp toplaması yaptıklarını belirten Barut, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kabul edilen Köprülü Kanyon Turizm Merkezi Projesi çerçevesinde yapacakları yenileme çalışmalarıyla bölgede su sporlarının dünyada marka haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Barut, Bölgede yaptığımız düzenlemelerle Köprülü Kanyon'u su sporlarında cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Hayata geçireceğimiz proje kapsamında bölgede rafting yapımı düzenli hale gelecek. Raftingcilerin sıkıntıları giderilerek bölgede yılın 12 ayı başta rafting olmak üzere bir çok sporunu yapmak. Rafting yapımında dünyanın en güzel parkur alanı Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon. Yapacağımız çalışmalarla kanyonda rafting yapımının marka değerini yukarı çekeceğiz." diye konuştu.

Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, 2012 rafting sezonunu Nevruz Bayramı'nda İranlı turistleri rafting yaptırarak açacaklarını söyledi. Kanyonda 40 işletmenin rafting yaptırdığını belirten Armağan, geçen yıl bölgede 970 yerli ve yabancı turistin rafting yaptığını kaydetti. Kaliteli ve nitelikli rafting yapımı için Manavgat Kaymakamlığı'nın hazırladığı Köprülü Kanyon Turizm Merkezi Projesi'ni desteklediklerini belirten Armağan, geçen yıl raftinge en fazla ilgiyi Alman, Belçika, İngiliz, İsveç, İsviçre, Hollanda, Danimarka, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Polonya, İrlanda, İran ve Ruslar'ın oluşturduğunu kaydetti. Armağan, talep üzerine bu sezon Avrupa ülkelerinden gelecek 30 bin işitme engelliye işaret dili bilen rafting sporu yapımı öğretmenleriyle birlikte rafting yaptıracaklarını söyledi.

Matab, Köprülü Kanyon'da Etkin Su Sporu Yapımı İçin Çalışma Başlattı
Matab, Köprülü Kanyon'da Etkin Su Sporu Yapımı İçin Çalışma Başlattı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Matab, Köprülü Kanyon'da Etkin Su Sporu Yapımı İçin Çalışma Başlattı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı