"Mavi Dalga" Filminin Tanıtımı Yapıldı - Son Dakika

"Mavi Dalga" Filminin Tanıtımı Yapıldı

07.09.2012 16:26

"Mavi Dalga"nın yapımcıları ve yönetmenleri basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Balıkesir'in ilk sinema filmi olacak olan

"Mavi Dalga"nın yapımcıları ve yönetmenleri basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Balıkesir Atatürk Parkı'nda gerçekleşen buluşmada, filmin konusu ve neden Balıkesir'de çekildiğine dair bilgiler aktarıldı.

Yapımcılardan Yamaç Okur, film hakkında bilgiler verdi. Gençlik filminde, aşk, dram, bazı yerlerinde de gerilim konularının işleneceğini söyledi. Film yönetmenlerinden Zeynep Dadak, ekim ayında film çekimlerine başlanacağını, şimdilik Balıkesir merkez ve ilçelerinde mekan baktıklarını ifade etti.

Tanıtım toplantısında, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Boğziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi tarafından desteklenen filmin, Almanya, Hollanda ve Yunanistan ile ortak yapım olacağı belirtildi.

Filmin bir diğer yapımcısı Zümrüt Burul ise filmin Balıkesir'de çekilmesi konusunda yapımcıların ve yönetmenlerin Balıkesirli olmasının etkili olduğunu vurguladı. Burul ayrıca, filmde rol alacak oyuncularında bir kısmının Balıkesirli olacağına dikkat çekerek, Balıkesir Sanat Merkezi'nde yapılan seçmelere herkesin ilgi göstermesini istedi.

Muhabir: Seyhan Kırıcı/ Cem Şan

Yayıncı: Doğan Sarıtaş - BALIKESİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Mavi Dalga' Filminin Tanıtımı Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı