Mavi Kapaklar, Bir Engelliye Daha Araç Oldu - Son Dakika

Mavi Kapaklar, Bir Engelliye Daha Araç Oldu

19.01.2012 16:21
Mavi Kapaklar, Bir Engelliye Daha Araç Oldu, System.String[]

Kırıkkale'nin Balışeyh İlçesinde ilköğretim öğrencilerinin topladıkları mavi kapaklar, zihinsel ve ortopedik engelli bir kişiyi tekerlekli sandalye sahibi yaptı.

Kırıkkale'nin Balışeyh İlçesinde ilköğretim öğrencilerinin topladıkları mavi kapaklar, zihinsel ve ortopedik engelli bir kişiyi tekerlekli sandalye sahibi yaptı.

Balışeyh TOKİ Şehit Gazi Gürsoy İlköğretim Okulu'nun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri, ilçedeki resmi kurumlardan, esnaftan, okullar ve evlerden topladıkları binlerce mavi kapağı, Türkiye Omurilik ve Felçliler Derneğine gönderdi. Dernek de, ilçeye bir adet tekerlekli sandalye gönderdi.

Tekerlekli sandalye, Kaymakam Tekin Erdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgay Saraçoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Ali Osman Özsoy, Okulu Müdürü Adem Kıratlı ve kulüp öğrenci temsilcisi Cemile Çelebi'nin de katılımı ile ilçeye bağlı Selamlı köyünde yaşayan engelli Abdurrahman Eroğlu'na

(31) teslim edildi.

Kaymakam Erdemir, mavi kapak toplanmasında çaba sarf eden okul yönetimi ve kulüpte görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kulübün danışman öğretmeni Pınar Ölmez de, yapılan bu hizmetin okullarda öğretmen ve öğrenciler tarafından toplum yararına yapılan bir hizmet olduğunu belirterek, bu tür yardım çalışmaları sayesinde öğrencilerin de yardım etme duygusunun geliştiğini söyledi.

Engelli Eroğlu'nun annesi Döndü Eroğlu ise yapılan yardım nedeniyle çok mutlu olduğunu dile getirerek, "Oğlum son yıllarda zihinsel ve ortopedik yönden engelli olması nedeniyle evden dışarı çıkamaz oldu ve kilosu da fazlalaştı. Artık eskisi gibi kucağıma da alıp kaldıramıyorum. Oğlum kendi başına bir şey yapamayacak seviyede engelli. Lavaboya dahi kendim götürüyorum. Tekerlekli sandalye yardımında bulanan ve kapak toplanmasında emekleri olan öğrencileri öpüyor ve teşekkür ediyorum. Bundan böyle tekerlekli sandalye sayesinde oğlumu dışarıya çıkarıp gezdirme imkanım olacak" dedi.

(AK-YCL-TEV- - KIRIKKALE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mavi Kapaklar, Bir Engelliye Daha Araç Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi