Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı - Son Dakika

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı

Giyim markaları koronavirüs salgını sebebiyle fiziksel satışlara ara verirken, Mavi ve LC Waikiki online satışları da sonlandırdı. Diğer markalar mağaza satışlarındaki kaybı telafi etmek için online satışlarda yüzde 70'e varan indirimler yapıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşların önemli bir bölümü 'evde kalın' çağrılarına uyarken perakendecilik de tamamen dijital ortama taşınmış oldu. Mağazalarını kapatan pek çok marka düzenledikleri online kampanyalarla satışlarını artırmaya çalışırken LC Waikiki ve Mavi, online satış kanallarını da kapattı.

Mavi'nin sitesinden yapılan açıklamada 29 Mart itibarıyla online satışların durdurulduğu belirtildi ve online siparişler için iade süresini sitenin açılmasını takiben 90 güne uzattıkları bilgisini verdi.

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı

YÜZDE 70'E VARAN İNDİRİMLERE GİTTİ

LC Waikiki de benzer şekilde online mağazası lcwaikiki.com'u kapattığını duyurdu. Mevcut verilmiş siparişlerin ise müşterilere ulaştıralacağını bildirdi. Bu iki marka dışında ise online giyim satışları devam ediyor. Bu dönemde her yıl kışın geride kalmasıyla kışlık ürünlerde her yıl indirim yapılırdı. Ancak fiziksel satışlardaki kaybını telafi etmek isteyen birçok marka yeni sezon ürünlerinde dahi yüzde 70'e varan indirimlere gitti.

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı
Son dakika: Engelli ve evde bakım yardımı alanların raporlarının geçerlilik süresi uzatıldı


Son Dakika

İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak Yükselişe geçen altının gram fiyatı 377,5 liradan işlem görüyor Brent petrolün varili 34,12 dolardan işlem görüyor Çay hasadında benzinli çay toplama makinesi yasaklandı Tarihi İpek Yolu üzerinde kurduğu su değirmeninde tahin üretip kilosunu 35 liradan satıyor Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Bakan Albayrak'ın dün müjdesini verdiği destek paketinin detayları belli oldu ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Karantina döneminde vatandaş 48 ton altın aldı Ordulu vatandaş, 200 bin dolara satmadığı gizemli taşı Erdoğan'a teslim etmek istiyor Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik sigortasında zam oranı yarı yarı azaldı Merkez Bankası'nın rezervleri 86,3 milyar dolara geriledi Güne yükselişle başlayan dolar 6,81'den işlem görüyor Nissan, Barselona'daki fabrikasını kapatıyor Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fırsatçılık ve stokçuluğun önüne geçmek için göreve başlıyor