Doğu'da mayıs ayında kar yağışı sürprizi - Son Dakika

Doğu'da mayıs ayında kar yağışı sürprizi

25.05.2022 10:12

Doğu'da mayıs ayında kar yağışı sürprizi Erzurum'un Horasan ve Oltu, Ardahan'ın Göle ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi kırsalda hayatı olumsuz olarak etkiliyor.

Doğu'da mayıs ayında kar yağışı sürprizi

ERZURUM - Erzurum'un Horasan ve Oltu, Ardahan'ın Göle ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi kırsalda hayatı olumsuz olarak etkiliyor.

Horasan ilçesine bağlı Çamlıkale Mahallesi'nde ve Oltu'nun Dümbüllü deresindeki Nügürcük köyünde Mayıs ayında yoğun Kar yağışı ve tipi etkisini sürdürüyor. Haziran ayına girilmesine sayılı günler kalmasına rağmen yağış ve soğuk havanın devam etmesinin şaşkınlığını yaşayan köy sakinlerinden Sinan Şen meraya çıkardıkları hayvanların kar yağışı ile zorluk yaşayacağını ifade etti. Şen, "Mayıs ayında bu kadar yoğun kar yağışının olmasını şaşkınlıkla karşıladım" dedi.

Öte yandan vatandaşlar yüksek kesimlerde kalınlığının 7 santimetreye kadar ulaşan kar yağışını ellerindeki telefonlar ile kayıt altına aldılar.

YORUMLAR
500
Gökhan İnler'e doğum gününde boru kebap sürprizi Gökhan İnler'e doğum gününde boru kebap sürprizi Erzurum Mayıs ayı denge verileri açıklandı Erzurum Mayıs ayı denge verileri açıklandı Çin'in Sanayi Şirketlerinin Karlarındaki Düşüş Mayıs'ta Daraldı Çin'in Sanayi Şirketlerinin Karlarındaki Düşüş Mayıs'ta Daraldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Doğu'da mayıs ayında kar yağışı sürprizi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement