Son Dakika Haberleri: Mcs Başkanı Ischinger: "Ab Dış Politikada Başarısız"

Mcs Başkanı Ischinger: "Ab Dış Politikada Başarısız"

3 gün önce

FRANKFURT (İHA) – Münih Güvenlik Konferansının (MSC) Başkanı Wolfgang Ischinger, AB’nin başta Suriye krizi olmak üzere dış politikada başarısız olduğunu söyledi.

Mcs Başkanı Ischinger:
FRANKFURT (İHA) – Münih Güvenlik Konferansının (MSC) Başkanı Wolfgang Ischinger, AB'nin başta Suriye krizi olmak üzere dış politikada başarısız olduğunu söyledi.

Wolfgang Ischinger, Güvenlik Konferansı öncesi Bild gazetesine yaptığı açıklamada, AB'nin uluslararası bir politikasının olmadığını söyledi. Ischinger, "AB 500 milyon insanı temsil ediyor. Bir çok ülkenin önemli ticaret ortağı, fakat başta orta doğu krizi olmaz üzere dış politikada başarısız oluyor. AB ülkeleri devlet başkanları ve Dışişleri Bakanları ülke ülke gezerek kendi gündemlerini takip ediyorlar da bir araya gelip uluslararası alanda ortak bir çalışma yapamıyorlar. Yeni kurulacak federal hükümetin AB'de reform yapması için çağrı yapmasını bekliyoruz" diye konuştu.

AB üyeleri arasındaki küçük ülkenin dış politika veto etme hakkına sahip olursa AB'nin uluslararası alanda ikinci planda kalması kaçınılmaz olduğunu belirten MSC Başkanı Wolfgang Ischinger, AB'nin ortak ordusunun kurulmasının doğru ve önemli bir adım olacağını söyledi. - FRANKFURTABD Savunma Bakanı Mattis: Türkiye ile Hemfikiriz, DEAŞ'tan Alınan Yerler Halka Bırakılacak Vergi Dairesindeki Bombalı Saldırıyı Terör Örgütü YAT'ın Yaptığı Ortaya Çıktı

Rakka'da Kirli Ceset Ticareti! PKK Enkazdan Çıkan Cesetler İçin 100 Bin TL İstiyor Suriye'den Atılan Roket Bu Hale Getirdi