MDOB "Carmina Burana"yı sanatseverlerin beğenisine sundu - Son Dakika

MDOB "Carmina Burana"yı sanatseverlerin beğenisine sundu

12.11.2019 22:44
MDOB

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) koreografik sahne kantatı formunda yenilenen "Carmina Burana"yı sahneledi.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) koreografik sahne kantatı formunda yenilenen "Carmina Burana"yı sahneledi.

Mersin Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulan, güçlü müzikleri, etkileyici dekor ve kostüm tasarımıyla sahnelenen eserin koreografi ve rejisörlüğünü Mehmet Balkan yaptı.

Orkestra şefliğini Cemi'i Can Deliorman'ın yaptığı eserin koreografi asistanlığını Serbülent Biçer ve Kürşat Kılıç, reji asistanlığını Soner Fahlioğulları, koro şefliğini Serhat Kaya, çocuk korosu şefliğini Reyhan Bezdüz üstlendi.

Soprano Saliha Aktaş, tenor Erdem Erdoğan bariton Hulusi Polat, bale solistleri Özlem Şenormanlılar, Ender Üçdemir, Ozan Demirbaş ve Tutku Barın Tümen'in yer aldığı eserde, MDOB orkestrası ve korosu da sanatçılara eşlik etti.

Eser, sanatseverlerden beğeni aldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat MDOB 'Carmina Burana'yı sanatseverlerin beğenisine sundu - Son Dakika


Son Dakika

Savcı Sayan'dan bomba iddia: HDP'ye karşı birleştiler, parti kuruyorlar Lille forması giyen Zeki Çelik: Tottenham benimle ilgileniyor Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kara: Alınan kararlarının etkisini 7 ila 10 gün sonra göreceğiz Son Dakika! Kılıçdaroğlu'ndan Çakıcı'nın tehdit mektubuyla ilgili ilk açıklama: Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez Ali Koç Los Angeles'ta 14,5 milyon dolara aldığı malikanenin parasını nakit ödemiş Ali Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini kabul etmedim Masumlar Apartmanı'nda Safiye'nin aşkı geri dönüyor! Tansel Öngel kadroya dahil oldu Babasının cenaze törenine katılmayan Burak Deniz'den pes dedirten açıklama: Zamansal açıdan gidemedim