Mdob Sezonun Son Senfonik Konserini Vermeye Hazırlanıyor - Son Dakika

Mdob Sezonun Son Senfonik Konserini Vermeye Hazırlanıyor

29.04.2013 15:28
Mdob Sezonun Son Senfonik Konserini Vermeye Hazırlanıyor, System.String[]

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), yıl boyunca her ay gerçekleştirdiği senfonik konserlerin sezon sonu konserinde iki başyapıtı bir araya geticek.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), yıl boyunca her ay gerçekleştirdiği senfonik konserlerin sezon sonu konserinde iki başyapıtı bir araya geticek.

MDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, MDOB Samuel Barber'in 14 nolu keman konçertosunu Hasan Gökçe Yorgun ile seslendirecek. MDOB konserin ikinci bölümünde ise Felix Mendelssohn'un 4 nolu senfonisini sanatseverlerle buluşturacak. Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde seslendirilecek olan konser, 30 Nisan Salı günü saat 20.00'de Mersin Kültür Merkezi'nde sahnelecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan MDOB Müdür ve Sanat Yönetmene Erdoğan Şanal, "Sezon başından bu yana her ay bir senfonik konser yaparak Mersinli sanatseverlere senfonik konserler açısından en iyi şekilde hizmet etmeye özen gösterdik. Birbirinden önemli eserleri sahnemizde seslendirirken en büyük destekçimiz seyircimiz oldu. Yine bir senfonik konserde, ülkemizin önemli orkestra şeflerinden İbrahim Yazıcı yönetiminde genç keman sanatçısı Hasan Gökçe Yorgun ile seyircimizin karşısına çıkıyoruz"

dedi. - MERSİN

Mdob Sezonun Son Senfonik Konserini Vermeye Hazırlanıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mdob Sezonun Son Senfonik Konserini Vermeye Hazırlanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Yeni yöntemle ilk kez görüntülendi! Korona, akciğerlerde 3 aydan daha uzun sürebilen hasara neden oluyor Bakan Soylu'dan İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasıyla ilgili açıklama: Tehlike bertaraf edilir ama açıklanmaz Emniyet Genel Müdürlüğü, Ekrem İmamoğlu'na yönelik suikast girişimi iddiasını yalanladı Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü