MDOB yeni sezona "Sahneden Yansımalar" gösterisiyle başlayacak - Son Dakika

MDOB yeni sezona "Sahneden Yansımalar" gösterisiyle başlayacak

06.10.2020 15:03
MDOB yeni sezona

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 2020-2021 sezonunu "Sahneden Yansımalar" gösterisiyle açacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 2020-2021 sezonunu "Sahneden Yansımalar" gösterisiyle açacak.

MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, 7 Ekim saat 21.00'da Mezitli Amfitiyatro'da düzenlenecek gösteride dünyaca ünlü bestecilerin eserleri seslendirilecek.

Etkinlikte, MDOB sanatçıları Simge Büyükedes, Sevinç Demirağ, Ayşegül Devrim Dinçer, Avşin Dilara Kaymak, Funda Uyanık, Gülden Vurandemir, Bülent Bezdüz, Emrah Sözer, Serkan Karagöz ve Faik Mansuroğlu solist olarak yer alacak.

Bale solistleri Polen Gezmiş, Özlem Şenormanlılar, Ozan Demirbaş ve Burak Serkan Cebeci de Arturo Marquez'in müziklerinin eşliğinde "Frida" balesi ve "Kuğunun Ölümü" eserinden kesitler sahneleyecek.

MDOB orkestrasını şef Nezih Seçkin'in yöneteceği eserin, rejisörlüğünü Kenan Korbek, koro şefliğini Anıl Aydın, ışık tasarımını Tarı Deniz, koreografisini ise MDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Serbülent Biçer üstlenecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat MDOB yeni sezona 'Sahneden Yansımalar' gösterisiyle başlayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sigara parası için annesini ekmek bıçağı ile kovalayan adam kardeş katili oldu Feyenoord'dan G.Saray'ın istediği Jörgensen için transfer yanıtı: 15 milyon euroyu veren alır Son Dakika: Gine Körfezi'nde korsan saldırısına uğrayan Türk gemisi Gabon'un Gentil Limanı'na demirledi Fenerbahçe "MesutOl" kampanyasından ilk gün 2.8 milyon TL gelir elde etti Sulama kanalına 1 metre kala balçığa saplanan sarhoş sürücüyü kurtarmak için zamanla yarıştılar HDP binasındaki Öcalan posterleri ifşa olunca Soylu AİHM kararını hatırlattı: Batı istismara müsaade etmiyor, ancak bizden istiyor ABD'de restoranda kahvaltı yapan müşteri 148 TL'lik hesaba 10 bin TL bahşiş bıraktı Pfizer/BioNTech aşısında tedirgin eden sonuçlar: İlk aşıda koruma yüzde 50'ler seviyesinde ve mutasyonlara karşı etkisiz
12:47