Son Dakika Haberleri: MEB EKYS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM 2019 MEB EKYS Sonuç Sorgula

MEB EKYS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM 2019 MEB EKYS Sonuç Sorgula

1 ay önce

21 Nisan'da yapılan MEB EKYS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Bu sene ilk defa yapılan, MEB'e bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için yapılan 2019-EKYS sonuçları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) ÖSYM'den nasıl sorgulanır?

MEB EKYS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM 2019 MEB EKYS Sonuç Sorgula, System.String[]

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) sonuçları açıklandı. 21 Nisan Pazar günü yapılan ve bu yıl ilk kez uygulanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı sonuçları açıklandı. Sınava giren adaylar, sonuçları aşağıda verilen linke tıklayarak açılan ÖSYM sayfasında T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecek.

ÖSYM MEB EKYS SONUÇLARI SORGULA

MEB EKYS NEDİR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için ilk kez, "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı" (2019-MEB-EKYS) yapıldı. Sınav, 50 il merkezinde ve 57 sınav merkezinde uygulandı ve sınava toplam 56 bin 381 aday başvuru yaptı.

Saat 10.15'te başlayan ve ilk kez düzenlenen sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 soru soruldu ve 150 dakika süre verildi. Sınavda konuların ağırlığı, genel yetenek ve genel kültür yüzde 35, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi yüzde 10, değerler eğitimi yüzde 5, eğitim ve öğretimde etik yüzde 5, eğitim bilimleri yüzde 35, mevzuat yüzde 10 şeklinde oldu.

SINAV SONUCUNA İTİRAZ NASIL YAPILACAK?

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde, ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri" konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM'ye başvurmalıdırlar.

Haber Yayın Tarihi : 16.05.2019 10:41 Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayını sosyal medyayı salladı! Uğur Dündar'dan "Yıldırım-İmamoğlu" ortak yayını için ilk yorum FETÖ'cü Hakan Şükür, Türkiye'nin ilgiyle izlediği ortak yayına sessiz kalmadı