MEB Uzmanlarına "Şehir ve Kültür" Eğitimi - Son Dakika

MEB Uzmanlarına "Şehir ve Kültür" Eğitimi

25.04.2016 15:06
MEB Uzmanlarına

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), milli eğitim uzmanı ile uzman yardımcılarının kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla "Bir Kültürel Kazanım Olarak İstanbul" konulu eğitim programı başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), milli eğitim uzmanı ile uzman yardımcılarının kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla "Bir Kültürel Kazanım Olarak İstanbul" konulu eğitim programı başlatıldı.

MEB'den yapılan açıklamaya göre, eğitim programında, İstanbul özelinde şehir kültürü, kültürel varlıklar ve medeniyete ait değerler tanıtılacak. Eğitime, 16 milli eğitim uzmanı ve 172 milli eğitim uzman yardımcısı olmak üzere toplam 188 kişi katılacak.

Programda, İskender Pala, İlber Ortaylı, Ahmet Haluk Dursun, Mustafa Kaçalin, Erhan Afyoncu, Teoman Duralı, Uğur Derman, Çiçek Derman, Yalçın Çetinkaya, Mustafa Ruhi Şirin ve Mehmet Şevket Eygi ders verecek.

Eğitimlere MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Muammer Yıldız, Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Emine Azdiken de katılacak.

Eğitim faaliyetleri kapsamında Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Türk İslam Eserleri Müzesi, Sultan Ahmet Cami, Eyüp Sultan Cami ile Panorama 1453 Müzesi ve Dolmabahçe Sarayına inceleme gezileri düzenlenecek.

Eğitim programı, 30 Nisan'da sona erecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MEB Uzmanlarına 'Şehir ve Kültür' Eğitimi - Son Dakika


Son Dakika

Fiyatı her geçen gün daha da artıyor! İşte ayçiçek yağına gelen zammın nedenleri Fransız pilot Pierre Cherpin, yaptığı kaza sonrası hayatını kaybetti Biden 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı'nı açıkladı! Altın fiyatları hareketlendi İstanbul'da kar yerini güneşe bıraktı ama hafta sonu çok daha yoğun bir yağış bekleniyor Son Dakika! Erdoğan, Bahçeli ve Akşener koronavirüs aşısı yaptırdı! Kılıçdaroğlu'nun ise bir şartı var Davutoğlu'ndan HDP'nin kalesi Mardin'de gövde gösterisi! O anları sosyal medyadan paylaştı Sokaklarda yaşayan ünlü model, çöpleri karıştırırken görüntülendi WhatsApp'tan Türkiye'deki kullanıcılarına özel bilgilendirme: Mesajları kesinlikle göremiyoruz