Mecidiye Han Hayati Yazıcı'yı ağırladı - Son Dakika

Mecidiye Han Hayati Yazıcı'yı ağırladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilip, sahaflar çarşısı olarak Gaziantep'e kazandırılan Mecidiye Hanı gezdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilip, sahaflar çarşısı olarak Gaziantep'e kazandırılan Mecidiye Hanı gezdi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve protokol üyeleri, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun çalışmaları sonrasında harabe haldeyken restore edilen ve Sahaflar Çarşısı olarak hizmet verecek olan tarihi Mecidiye Han'ı gezdi.


"Gurur verici"


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kültürel miraslara sahip çıkılmasının önemli olduğunu belirterek, "Mecidiye Han'ın eski fotoğraflarını gördüm ve şimdiki halini gezdik gurur verici bir çalışma olmuş. Bu güzel çalışmaya emek veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nu tebrik ediyorum. Kültürel mirasımız bakımından Anadolumuz çok zengin. Ancak esas olan bu mirası görebilmek. Terk edilmiş ve harabe halde olan Mecidiye Han'ın durumunu Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kendisine mesele ve sorun edip, burayı restore ederek Gazianteplilerin ve burayı ziyarete edenlerin hizmetine sunmuş. Gençlerin ve çocukların ders çalıştığı Millet Kırathanesi'ni ziyarete ettik. Orada çocukların şevkle ders çalıştığını gördük. Bu bile çok önemli. Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum" dedi. - GAZİANTEP

Son Dakika

15:07 Denizlispor'da Bülent Uygun dönemi sona erdi 14:28 Havai fişek fabrikasındaki patlamada depo sahiplerinin hayatlarını bir bardak su kurtardı 13:40 Uzmanlardan sahte altın uyarısı: Güvendiğiniz yerden alın 13:29 Tokat'taki bakır madeninde altın bulundu 12:43 Acun Ilıcalı dede oldu! Banu Ilıcalı ilk bebeği Begüm'ü kucağına aldı 12:37 Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor 11:37 Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Konya'nın eşsiz lezzetlerinden fırın kebabı damak çatlatıyor 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 09:47 Tiryakilere kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi 09:19 30 yıl önce askerimizi şehit eden saldırganlar sınır ötesi operasyonla yakalandı 09:17 Savcılık, Ecrin bebeğin ölümünde 'ihmali bulunan' üvey babaannenin 25 yıl hapsini istedi 00:37 Dünya Sağlık Örgütü'nden dünyayı ayağa kaldıracak itiraf! Salgını Çinlilerden öğrenmediklerini kabul ettiler 23:14 ABD polisi, cinsel istismara uğrayan genç kadının ihbarını göçmen olduğu için ciddiye almadı 22:19 Erzincan'da sel felaketi böyle geldi! Gerilim hattı direkleri saniyeler içinde devrildi 21:50 Metropoll Araştırma Şirketi, erken seçim anketinin sonuçlarını yayınladı! Oy oranları dikkat çekti