Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü - Son Dakika

Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü

24.01.2015 17:26
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü, System.String[]

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi bir grup, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu Mecidiyeköy'den Cumhuriyet Gazetesi binasına yürüyerek andı.

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi bir grup, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu Mecidiyeköy'den Cumhuriyet Gazetesi binasına yürüyerek andı.

Mecidiyeköy metrobüs durağında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, "Keskin kalemler, karanlığı yırtacak" yazılı pankart açtı. Uğur Mumcu'nun fotoğraflarının yer aldığı dövizleri taşıyan grup, yürüyüş boyunca 'Şeriata, faşizme, karanlığa geçit yok' şeklinde sloganlar attı.

Grup, Cumhuriyet'in Şişli'deki binası önüne yaklaştığında polis tarafından durduruldu. 'Charlie Hebdo' karikatürlerini yayınladığı gerekçesiyle protestoların yaşandığı Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokağı yaya ve araç girişine kapatan polis, FKF'li grubun da gazetenin önüne girişine izin vermedi.

Burada grup adına bir açıklama yapan Mustafa Güneş, Uğur Mumcu'yu anmanın bir kavgayı anma konusu olduğunu belirterek, "Bu kavga memleketteki, aydınlanma, özgürlük laiklik kavgasıdır. Bu kavga IŞİD'çi çetelere karşı durmaktır. Suudi Kralı için bugün yas ilan edildi. Bıraksınlar onlar istedikleri kralların yasını tutsunlar, biz Uğur Mumcu'ların yasını tutacağız" dedi.

Konuşmaların ardından aralarında FKF Genel Başkanı Erçin Fırat, Odatv Yazarı Barış Terkoğlu'nun da olduğu üç kişi grubu temsilen polisin izni ile Cumhuriyet Gazetesi'ne girerek binanın girişine koydukları Uğur Mumcu resminin yanına karanfiller bıraktı. Daha sonra grup alkışlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldı. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'a gelmesi beklenen Mostafa Mohamed Saint-Etienne ile anlaştı Güne yükselişle başlayan dolar 7,42'den işlem görüyor Özel kasasından milyonlarca lira çıkan Savunma Sanayii köstebeği: Evimden çıkan 1.5 milyon euroyu arkadaşım unuttu Kazı sırasında bulunan tarihi yapının Osmanlı'nın son dönemlerine ait bir sarnıç olduğu ortaya çıktı 42 gündür kayıp olan kadının cesedi çuval içinde ormanlık alanda bulundu Cemaat liderinin konut arazisine defnedilen cenazesinin mezarlığa taşınması sırasında ortalık karıştı Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı