Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü - Son Dakika

Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü

24.01.2015 17:26
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü, System.String[]

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi bir grup, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu Mecidiyeköy'den Cumhuriyet Gazetesi binasına yürüyerek andı.

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi bir grup, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu Mecidiyeköy'den Cumhuriyet Gazetesi binasına yürüyerek andı.

Mecidiyeköy metrobüs durağında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, "Keskin kalemler, karanlığı yırtacak" yazılı pankart açtı. Uğur Mumcu'nun fotoğraflarının yer aldığı dövizleri taşıyan grup, yürüyüş boyunca 'Şeriata, faşizme, karanlığa geçit yok' şeklinde sloganlar attı.

Grup, Cumhuriyet'in Şişli'deki binası önüne yaklaştığında polis tarafından durduruldu. 'Charlie Hebdo' karikatürlerini yayınladığı gerekçesiyle protestoların yaşandığı Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokağı yaya ve araç girişine kapatan polis, FKF'li grubun da gazetenin önüne girişine izin vermedi.

Burada grup adına bir açıklama yapan Mustafa Güneş, Uğur Mumcu'yu anmanın bir kavgayı anma konusu olduğunu belirterek, "Bu kavga memleketteki, aydınlanma, özgürlük laiklik kavgasıdır. Bu kavga IŞİD'çi çetelere karşı durmaktır. Suudi Kralı için bugün yas ilan edildi. Bıraksınlar onlar istedikleri kralların yasını tutsunlar, biz Uğur Mumcu'ların yasını tutacağız" dedi.

Konuşmaların ardından aralarında FKF Genel Başkanı Erçin Fırat, Odatv Yazarı Barış Terkoğlu'nun da olduğu üç kişi grubu temsilen polisin izni ile Cumhuriyet Gazetesi'ne girerek binanın girişine koydukları Uğur Mumcu resminin yanına karanfiller bıraktı. Daha sonra grup alkışlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldı. - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu Yürüyüşü - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici