Meclis Başkanı Çiçek: Bu Elbise Bize Dar Geliyor - Son Dakika

Meclis Başkanı Çiçek: Bu Elbise Bize Dar Geliyor

18.01.2012 17:59
Meclis Başkanı Çiçek: Bu Elbise Bize Dar Geliyor, System.String[]

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasaları ve Anayasa Değişikliği Önerileri' kitabının tanıtımı için düzenlenen panelde konuştu.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasaları ve Anayasa Değişikliği Önerileri' kitabının tanıtımı için düzenlenen panelde konuştu. Çiçek, 1982 Anayasası için; "Bu elbise bize dar geliyor. 1982 Anayasası'ndaki bir kısım yetki gaspları sebebiyle, Türkiye çok ciddi bunalımların içine girdi" dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, panelde yaptığı konuşmada 1982 Anayasası, 30 yıl içinde 17 defa değiştiğini hatırlatarak, "Bir anayasa değiştirme sorunuyla karşı karşıya kalmış. Bu elbise bize dar geliyor. 1982 Anayasası'ndaki bir kısım yetki gaspları sebebiyle, Türkiye çok ciddi bunalımların içine girdi. Yeri geldi yargı, kendi hududunu aşarak Yasama'nın yetkisini gasp etti.Yargının siyasallaşması en başta, eşittir yerindelik denetimi yapmasıdır. Son bir aydır tartıştığımız konuların tamamı anayasa ile ilgili. Bir ülke düşününki bütün enerjisini, bütün çabasını, gayretini anayasal tartışmalar ile geçirince o toplum yorgun düşer, bıkkın olur" dedi.

(MV) FOTOĞRAFLI - Ankara

Meclis Başkanı Çiçek: Bu Elbise Bize Dar Geliyor
Meclis Başkanı Çiçek: Bu Elbise Bize Dar Geliyor
Meclis Başkanı Çiçek: Bu Elbise Bize Dar Geliyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Meclis Başkanı Çiçek: Bu Elbise Bize Dar Geliyor - Son Dakika


Son Dakika

Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Yasaklı saatlerde alkol satana 320 bin liraya kadar ceza kesilecek 13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin