Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü - Son Dakika

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü

16.06.2021 16:11

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u makamında ziyaret etti. Görüşmenin amacı olarak Şentop'un, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu söyleyip isim vermeyen Soylu'dan resmi yazı ile bilgi istemesi olduğu iddia edildi. NTV muhabiri Özgür Akbaş'ın iddiasına göre Soylu, görüşmede Şentop'a merak edilen siyasetçinin ismini söyledi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, makamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kabul etti. Soylu bir buçuk saat süren görüşmenin ardından kapıda kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak Meclis'ten ayrıldı.

"10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ KİM?" SORUSU GÜNDEM OLMUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında " Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var" demişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa 'Acaba o da mı alıyor' diye sorulur" demişti.

SOYLU'DAN BİLGİ İSTEMİŞTİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da "Kılıçdaroğlu beni hedef alan iftirada bulundu. Bunu açıklayacak kişi ben değilim muhatabıdır" yanıtı vermişti. Şentop, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklaması için mektup yazmıştı.

Mektupta, "Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilmesi" istenmişti.

MERAK EDİLEN İSMİ PAYLAŞTI

Öte yandan Şentop ve Soylu tarafından görüşmeye ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, NTV parlamento muhabiri Özgür Akbaş ise Soylu'nun mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Şentop'a söylediğini aktardı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü
Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü

Son Dakika Politika Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü - Son Dakika


Son Dakika

Milas'taki yangın termik santrali sararsa ne olacak? Yetkili isim ihtimalleri değerlendirdi: Patlama beklemiyorum 08:54 Milas'taki yangın termik santrali sararsa ne olacak? Yetkili isim ihtimalleri değerlendirdi: Patlama beklemiyorum Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durum 08:05 Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durum Oyuncu İbrahim Çelikkol termik santrale yaklaşan alevlerin içine hortumla daldı 01:03 Oyuncu İbrahim Çelikkol termik santrale yaklaşan alevlerin içine hortumla daldı
Oyuncu Alperen Duymaz kendisine yazılan 23:50 Oyuncu Alperen Duymaz kendisine yazılan "vatan haini" yorumuna sessiz kalamadı 15 Temmuz'da gözünü kaybeden gazi Fatih Orhan 3 kişinin bıçaklı saldırısında can verdi 22:53 15 Temmuz'da gözünü kaybeden gazi Fatih Orhan 3 kişinin bıçaklı saldırısında can verdi Son Dakika: Bakan Soylu'dan 21:38 Son Dakika: Bakan Soylu'dan "bomba ile yangın çıkarıldı" iddiasına yanıt: Tamamen provokasyon
Tanju Özcan gündemden düşmüyor! 20:37 Tanju Özcan gündemden düşmüyor! "Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım" diyerek AK Partili meclis üyelerine çay fırlattı Son Dakika: Manavgat yangınıyla ilgili 16 yaşındaki şüpheli tutuklandı 19:47 Son Dakika: Manavgat yangınıyla ilgili 16 yaşındaki şüpheli tutuklandı
Advertisement