Son Dakika Haberleri: Meclis'in 'Yasaklı Tatlı'sı İsmi Değiştirilerek Menüye Yeniden Eklendi

Meclis'in 'Yasaklı Tatlı'sı İsmi Değiştirilerek Menüye Yeniden Eklendi

5 ay önce

Eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın tepkisi üzerine Meclis lokantalarında menüden çıkartılan 'vişneli tayfır' tatlısı, 'meyveli muhallebi' ismiyle menüye tekrar eklendi.

Eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın adını beğenmediği gerekçesiyle Meclis lokantalarında menüden kaldırılan 'vişneli tayfır' tatlısı, bir yıl sonra 'meyveli muhallebi' ismiyle menüye tekrar eklendi.

İSMAİL KAHRAMAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman, TBMM menüsüne özel olan ve içerisinde süt, nişasta, vişne, ananas, krema, yumurta, bisküvi, un bulunan 'vişneli tayfır' tatlısına "Bu nasıl tatlı ismi. Bizim baklavamız, aşuremiz, sütlacımız var" diye tepki göstermişti.

TATLI MENÜDEN ÇIKARTILDI AMA...

Basına da yansıyan Kahraman'ın eleştirisi üzerine 'vişneli tayfır' Meclis ve sosyal tesislerinin yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden protokolle devralınan TBMM'ye ait Ala Restaurant'ta menüden çıkarılmıştı. Bunun üzerine tatlının yeniden menüye eklenmesi için yetkililere çok sayıda talep iletildi.

ADINI DEĞİŞTİRDİLER

Bir yılın ardından 'vişneli tayfır' tatlısı içeriği değişmeden 'meyveli muhallebi' adıyla tekrar Meclis ve sosyal tesislerinde sunulmaya başlandı.
Vatandaş, 65 Milyon Yıllık Dev Fosili Evinin Duvarına Taş Olarak Kullanmış Jeofizik Mühendisi Cudi Dağı'nda Gezerken 12 Milyon Yıllık Fosil Buldu Acun Ilıcalı ile Hülya Avşar Telefon Yüzünden Birbirine Girdi!