Medeniyet Derneğinde diksiyon ve güzel konuşma dersi verilecek - Son Dakika

Medeniyet Derneğinde diksiyon ve güzel konuşma dersi verilecek

14.11.2019 13:26
Medeniyet Derneğinde diksiyon ve güzel konuşma dersi verilecek, System.String[]

İlim, kültür ve sanat alanında faaliyetler yapan Medeniyet Derneği, diksiyon ve güzel konuşma kursu düzenleyecek.

İlim, kültür ve sanat alanında faaliyetler yapan Medeniyet Derneği, diksiyon ve güzel konuşma kursu düzenleyecek.

Yazar ve televizyon programcısı Cihat Zafer tarafından yürütülecek kursun ilk dersi, 19 Kasım'da başlayacak.

Kurs kapsamında "diksiyon" ve "güzel konuşma"nın yanı sıra "etkili iletişim", "beden dili", "ses nefes teknikleri", "sahne-sunum" dersleri verilecek.

Farklı konuk eğitmenlerin de yer alacağı kurs, her hafta salı ve perşembe günleri derneğin Fatih'te bulunan genel merkez binasında yapılacak.

Sunuculuk, spikerlik ve metin yazarlığı yapan Cihat Zafer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkçenin doğru, akıcı ve güzel konuşulmayı hak eden büyük ve zengin bir dil olduğunu söyledi.

Türkçenin aynı zamanda kadim bir medeniyetin ve birçok derinlikli kültürün buluştuğu bir ifade alanı olduğuna işaret eden Zafer, "Dilimiz, Doğu ve Batı'nın binlerce yıllık inanç ve kültür sembollerini bağrında yaşatan canlı bir medeniyet müzesi aslında. Her meslekten öğrencilerimizle dilimizi doğru telaffuz etmeyi, sadece diksiyon açısından değil muhteva olarak da etkili konuşabilen kimseler olabilmeyi amaçlıyoruz. Samiha Ayverdi, Münevver Ayaşlı, Hikmet Öğüt, Ali Cağaloğlu gibi İstanbul Türkçesini inanılmaz bir güzellikle kullanan büyüklerimizden duyduğumuz, dinlediğimiz, birlikte çalıştığımız Tuna Huş, Erkan Oyal, Halit Kıvanç gibi ustalarımızdan öğrendiğimiz kuralları öğrencilerimize aktaracağımız bir sınıfımız olacak." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Medeniyet Derneğinde diksiyon ve güzel konuşma dersi verilecek - Son Dakika


Son Dakika

Ermeni güçlerin döşediği mayının patlaması sonucu 4 Azerbaycanlı sivil yaşamını yitirdi Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Trafik kazasında yaşamını yitiren 11 kişinin organlarını satan 6 doktorlu çete çökertildi Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü Şişli'de mucize kurtuluş! Otomobilin üzerine hafriyat kamyonu devrildi 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti