MediaMarkt Türkiye'nin yeni CFO'su Spyros Xenos oldu - Son Dakika

MediaMarkt Türkiye'nin yeni CFO'su Spyros Xenos oldu

17.03.2020 13:00
MediaMarkt Türkiye'nin yeni CFO'su Spyros Xenos oldu, System.String[]

MediaMarkt Türkiye'nin CFO koltuğuna Spyros Xenos atandı.

MediaMarkt Türkiye'nin CFO koltuğuna Spyros Xenos atandı.

MediaMarkt'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2004 yılından beri MediaMarkt Yunanistan'da CFO olarak görev yapan Xenos'un 28 yıllık finans deneyimi bulunuyor.

Verilen bilgiye göre, iş hayatına Güney Afrika'da PricewaterhouseCoopers'da (PwC) başlayan Xenos, 1991 yılında doğduğu ülke olan Yunanistan'a geri döndü ve Ernst & Young'da çalışmaya başladı.

Xenos, 1993-1996 yılları arasında Makro Cash & Carry Yunanistan bünyesinde İç Denetim ve Sistem Müdürlüğü'ne getirilirken, 1996-1999 yılları arasında Nokia Yunanistan'ın, 1999-2004 aralığında da Nokia Balkan Hub bölgesinde CFO görevini yürüttü.

Ardından MediaMarkt Yunanistan bünyesine katılarak 2020 yılına kadar CFO olarak görev yapan Xenos, yola MediaMarkt Türkiye'de devam edecek.

Öğrenim hayatını Güney Afrika'da tamamlayan Spyros Xenos, Muhasebe Bölümü'nde denetim ve vergilendirme alanında lisans ve yüksek lisans derecesi aldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi MediaMarkt Türkiye'nin yeni CFO'su Spyros Xenos oldu - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Son Dakika: KKTC'de 5 büyüklüğünde deprem SoUkrayna'da huzur evinde yangın: 15 ölü, 9 yaralı Irak uyruklu adam 2 kadını cinsel organını göstererek taciz etti Nesrin Cavadzade ve Gökhan Alkan'ın çok özel anları! "Yapma" demesine rağmen öpücüklere boğdu Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Başkent'te pitbull dehşeti! Anneannesinin kucağındaki küçük kızı zıplayıp yakaladı Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu