"Medine'nin Mücevheri"nin Yayıncısına Bombalı Saldırı - Son Dakika

"Medine'nin Mücevheri"nin Yayıncısına Bombalı Saldırı

28.09.2008 12:18

"Medine'nin Mücevheri" Adlı Tartışmalı Kitabın İngiltere'de Basımını Yapan Yayıncının Evine Bombalı Saldırı Düzenlendi.

"Medine'nin Mücevheri" adlı tartışmalı kitabın İngiltere'de basımını yapan yayıncının evine bombalı saldırı düzenlendi.

Yayıncı Martin Rynja'nın Islington'daki 2,5 milyon sterlinlik (5,6 milyon YTL) evine dün düzenlenen bombalı saldırının ardından çıkan yangının itfaiye ekiplerince söndürüldüğü, ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.

Polisin saldırının ardından başlattığı operasyonda 22, 30 ve 40 yaşlarında üç kişinin terörle mücadele yasasına muhalefetten gözaltına alındığı, bu kişilere ait ev ve iş yerlerinde aramalar yapıldığı belirtildi.

Amerikalı gazeteci Sherry Jonus tarafından kaleme alınan "Medine'nin Mücevheri" adlı roman, Hazreti Muhammed'in eşi Ayşe ile ilişkisinde ayrıntılara yer verdiği için Müslümanların tepkisine neden olmuştu.

Jones, tartışmalar üzerine, İslam dinine ve Hz. Muhammed'e saygılı olduğunu, kitabının kültürler arasında bir köprü kurmasını istediğini savunmuştu.

İslam tarihini yanlış yorumladığı yolunda eleştirilere maruz kalan kitap, ABD'deki yayıncı şirket tarafından geri çekilirken, Sırbistan'da da basıldıktan sonra toplatılmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Medine'nin Mücevheri'nin Yayıncısına Bombalı Saldırı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı