Son Dakika Haberleri: Medya Sanat Merkezi Senaryo Okulu'nun Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Medya Sanat Merkezi Senaryo Okulu'nun Yeni Dönem Kayıtları Başladı

11 ay önce

Medya Sanat Merkezi'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'nın desteğiyle hayata geçirdiği Senaryo Okulu'nun yeni dönem kayıtları başladı.

Medya Sanat Merkezi Senaryo Okulu'nun Yeni Dönem Kayıtları Başladı, System.String[]

Medya Sanat Merkezi'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'nın desteğiyle hayata geçirdiği Senaryo Okulu'nun yeni dönem kayıtları başladı.


Senarist Oktay Berber'in koordinatörlüğünde ücretsiz gerçekleşecek eğitimler için 15 Kasım'a kadar ön kayıt yaptırılabilecek.


Ön kayıt yaptıran adaylar arasından kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler, 16 Kasım'da mülakatla belirlenecek ve 17 Kasım'da derse başlayacak.


Program 6 hafta devam edecek


Bu dönem öğrencilerini "Hikayen Seni Arıyor" sloganıyla arayan Medya Sanat Merkezi'nde dersler, yoğun programla altı hafta devam edecek.


Senaryo Okulu'nda, "Senaryo formatları, özellikleri, çeşitleri, aşamaları", "Hikaye, senaryoya nasıl dönüşür?", "Karakter oluşturma", "Dramatik yapı oluşturma", "Zaman ve mekan örgüsü kurabilme" başlıklı dersler verilecek.


Uygulama ağırlıklı bir eğitim anlayışı izlenen okulda, ünlü senaristler ve uzman isimler de atölye çalışmaları düzenleyecek.


Senaryolar film olacak


Öğrencilerin, senaryonun geleneksel dinamiklerini ihmal etmeden, zamanın dilinin farkında olarak özgün senaryolar üretmesi hedeflenen eğitimin sonunda, ortaya çıkan senaryolar film haline getirilecek.


Katılımcılar, Eyüpsultan'daki Bahariye Mevlevihanesi'nde hafta sonları gerçekleşecek eğitimlerin ardından 23 Aralık'ta yapılacak törenle sertifikalarını alacak.


İlk kez geçen dönem eğitimlere başlayan ve yoğun ilgi gören Medya Sanat Merkezi Senaryo Okulu'nda, sektöre profesyonel senaristler yetiştirmenin yanı sıra Türkiye'nin sinema ve dizi sektöründeki senaryo eksikliğini kapatmak amaçlanıyor.

Haber Yayın Tarihi: 31.10.2018 01:48 Kaynak: AAKavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor
Lüks otomobilde intihar etmek isteyen kadın son anda kurtarıldı BMC'nin yerli pikabını test eden Erdoğan ile yetkilinin diyaloğu güldürdü