Medyanın Bağımsız Olması İmkansızdır" - Son Dakika

Medyanın Bağımsız Olması İmkansızdır"

19.03.2014 12:00
Medyanın Bağımsız Olması İmkansızdır"

Yönetmen Erem Şentürk, “Medyanın bağımsız olması imkansızdır.

Yönetmen Erem Şentürk, "Medyanın bağımsız olması imkansızdır. Para kazanmayan medya yaşayamaz. Medya, paranın üstüne kurulu bir yapıdır" dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Akademik Koordinasyon Topluluğu tarafından düzenlenen "Patron Medyanın Bağımsızlık Paradoksu" adlı konferans, Yönetmen Erem Şentürk tarafından verildi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Peker, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Medyanın bağımsız bir yapı içerisinde olmasının mümkün olmadığını, para üstüne kurulu bir yapı olduğunu belirten Yönetmen Erem Şentürk, "Uzun yıllardır medyada çalışıyorum. Medyanın hiçbir ideolojisi, gerçeği ve iyi niyeti yok. Hangi gazete ve gazeteciden bahsederseniz bahsedin her şey parayla ilgilidir. Size ne söylüyorlarsa yalan söylüyorlar ve bunu para için yapıyorlar. Önce sizin dikkatinizi çekerler sonra sayınıza ihtiyaç duyarlar ve dikkat çekerek sizi saymaya başlarlar. Kaç taneniz kadın, erkek, zengin, fakir gibi şeylerle ilgilenirler ve bu yalanı sürekli bir şekilde söylemeye devam ederler. Medyada gördüğünüz insanlar gerçek anlamda reklam arasında o reytingi tutma derdindeler. Medyanın bağımsız olması imkansızdır. Patron vardır, patronun ortak olduğu şirketler, anlaşmalı kurumlar vardır. O patron editörlere talimat verir, onlar da altındakilere. İşleyiş böyle gelip gider. Zaman içinde bu medyanın etkisi artabilir de azalabilir de. Sonuçta medya devamlılığını sürdürür. Para kazanmayan medya yaşayamaz. Medya, paranın üstüne kurulu bir yapıdır" diye konuştu.

"SİYASAL TARTIŞMALARDA KENDİNİZİ YORMAYIN"

İnsanın siyasal münakaşalardan çok kendi hayatına önem vermesi gerektiğini belirten Şentürk, "Sizi kandırıyorlar. Sizin kendinize ait problemleri çözmenize engel oluyorlar. Mental yorgunluk içinde siyasal tartışmalarda kendinizi yormayın. Bu sizin üretiminizi engeller. Şahsi problemleri bir kenara bırakıp siyasi problemleri çözmeye çalışıyorsunuz. Benim gençlere birinci öğüdüm kendinizi siyasi olarak yıpratmayın. Böyle yaparsanız kullanılırsınız" şeklinde konuştu.

Konferans soru-cevap bölümün ardından, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Peker'in Yönetmen Erem Şentürk'e plaket takdim etmesiyle sona erdi. - SAMSUN

Havza'da 'Bağımlılıkla Mücadelede Dini Liderler Eğitim Semineri' başladı Havza'da 'Bağımlılıkla Mücadelede Dini Liderler Eğitim Semineri' başladı OMÜ İlahiyat Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı OMÜ İlahiyat Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı Atakum'da 'Tohum' Sergisi Atakum'da 'Tohum' Sergisi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Medyanın Bağımsız Olması İmkansızdır' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement