Mehmet Ağar'dan Türk Ocağı'na Ziyaret - Son Dakika

Mehmet Ağar'dan Türk Ocağı'na Ziyaret

2 yıl önce

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ve ELFED genel Başkanı Faik İçmeli, Elazığ Türk Ocağının yeni hizmet binasına hayırlı olsun ziaretinde buludular.

Mehmet Ağar'dan Türk Ocağı'na Ziyaret, System.String[]

Daha önce açılış programına da katılması beklenen fakat yurtdışında olması nedeniyle katılamayan Ağar'ın Elazığ'a gelir gelmez ilk ziyaret ettiği yerlerden birisi Elazığ Türk Ocağı oldu.

AĞAR: TÜRK OCAĞI: TÜRK MİLLETİNE 100 YILI AŞKINDIR ŞAN VE ŞEREFLE HİZMET EDEN BİR KURULUŞTUR.

Mehmet Ağar ziyaretinde yaptığı açıklamada; Türk Ocağı'nın imparatorluk mirası bir kuruluş olduğu ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş iradesini oluşturan bir kurum olduğuna değindi. 107 yıllık genel merkez tarihi 99 yıllık Elazığ Türk ocağı tarihi Türk Milletine, Türk Devletine şan ve şerefle yapılan hizmetlerle dolu olduğuna dolayısıyla böylesi eğitim ve kültür yapısının korunması ve güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İÇMELİ: ELAZIĞ TÜRK OCAĞI DAHA GÜZEL İŞLER BAŞARACAKTIR.

ELFED Genel Başkanı Faik İçmeliise yaptığı konuşmada Türk Ocaklarının bir ferdi olarak Elazığ Türk Ocağının yeni hizmet binasına kavuşmasının sevincini yaşadığını belirtti. Genç ve dinamik ocak başkanımız ve yönetimin gayreti daha güzel işlerin başarılacağının habercisi olduğunu bundan dolayı ocak başkanı Birol Bulut kardeşim nezdinde yönetimi kutladığını belirtti.

Elazığ Türk Ocağı Başkanı Birol Bulut ise yıllarca bürokraside ve siyasette Türk Milletine hizmet etmeyi şiar edinmiş ve Elazığ'ın kendisiyle, kendisinin ise Elazığ'la özdeşleştiği bir isim olan Sn. Mehmet Ağar'ı Türk Ocağında ağırlamın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Bulut konuşmasında Türk siyasetinin çok sayıda siyasetçiye tanıklık ettiğini ancak devlet ve millet adamlığı ismine yakışır çok az kişinin iz bıraktığını ve bunlardan birisinin de hiç şüphesiz snMehmet Ağar olduğunu belirtti.

Bulut konuşmasının devamında ELFED Genel Başkanı Sn Faik İçmeli beyle zaten sürekli temas halinde olduklarını söyledi. Kendisi hala gençlik yıllarının heyecanı ve azmi ile milletimize ve ilimize hizmet gayretinde olduğunu ve bu yönüyle de kendilerine örnek olduğunu belirtti.

Daha sonra önce Türk milletine sonra Türk Ocağına sunmuş oldukları katkılardan dolayı Elazığ Türk Ocağı Başkanı Dr. BirolBulut, Mehmet Ağar'a bir plaket takdiminde bulundu.

Haber Yayın Tarihi: 01.06.2018 01:44 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Kız kaçırma iddiası üzerine yaşanan kavga, yanlış anlaşılma olduğu fark edilince tatlıya bağlandı
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'prezervatif' tartışması Atatürk Havalimanı'nda sahibinden satılık yolcu uçağı