Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 75. Yılı - Son Dakika

Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 75. Yılı

01.01.2012 01:40
Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 75. Yılı, System.String[]

Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 75.yılı dolayısı ile Konya'da "Şahsiyet Onarıcısı Mehmet Akif" isimli konferansı düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 75. yılı dolayısı ile Konya'da "Şahsiyet Onarıcısı Mehmet Akif" isimli konferansı düzenlendi.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Konya İl Halk Kütüphanesinin işbirliğiyle düzenlenen konferansta, yazar Hasan Arslan, Mehmet Akif Ersoy'un şahsiyeti, eserleri ve hayatına ilişkin bilgiler verdi.

İçinde yaşadığımız çağın zorlu bir çağ olduğunu ve kültürel değerlerimizin büyük bir erozyona uğradığını anlatan Arslan, böyle bir zamanda Mehmet Akif'in yaptıklarıyla söylemleriyle izlenmesi gereken bir şahsiyet olduğunu söyledi.

Anadolu insanının da her zaman Akif'in yanında olduğunu ifade eden Arslan,

"Milli mücadele yıllarında hep ön saflarda yer alan Akif, çorak Anadolu toprağında tohumlarını saçmaya çalışan bir bahçıvandı" dedi.

Programa, Aydınlar Ocağı Başkanı Mustafa Güçlü, öğrenciler, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı.

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 75. Yılı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü tenisçi Zverev'den şiddet gören Sharipova korku dolu anları anlattı: Yastıkla boğmaya çalıştı Denizlispor maçında kırmızı kart gören Josef de Souza'ya 2 maç ceza verildi Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı