Mehmet Ali Birand, Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika

Mehmet Ali Birand, Mezarı Başında Anıldı

17.01.2014 14:34
Mehmet Ali Birand, Mezarı Başında Anıldı, System.String[]

Gazeteci Yazar Mehmet Ali Birand, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Gazeteci-yazar Mehmet Ali Birand, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Birand için, Anadoluhisarı Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

Törene, Mehmet Ali Birand'ın eşi Cemre ve oğlu Umur Birand, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ile gazeteci ve yazar arkadaşları katıldı.

Törende konuşan Cemre Birand, eşinin unutulmadığını bildiğini belirterek, "Birkaç gündür gelen sevgi işaretleri, anmalar, bütün ailemizi çok mutlu etti. Unutulmadığını biliyorduk, unutulmayacağına da inanıyoruz. Onun gibi bir gazetecinin de Türkiye'den bir daha geçmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü Mehmet Ali cesurdu, cesur olduğunu da hiçbir zaman bilmedi. İyi bir insandı, liberal bir insandı. Mesleğini çok seviyordu" ifadelerini kullandı.

Umur Birand, bir yılın çok yavaş geçtiğini dile getirerek, "Yeri doldurulamayacak bir insan olduğunu bugün anladım. Hem medyada, hem baba olarak hem dede olarak eksik bir yıl geçti. Hep öyle geçecek, onun yerini dolduracak hiçbir şey yok" diye konuştu.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, "Mehmet Ali Birand, yeri doldurulamayacak kadar çok büyük bir üstadımızdı. Mekanı cennet olsun. Mehmet Ali'yi yalnız bırakmayan tüm dostlarına ve sevenlerine teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra, Kur'an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından törene katılanlara mevlit şekeri dağıtıldı. - İstanbul

Mehmet Ali Birand, Mezarı Başında Anıldı
Mehmet Ali Birand, Mezarı Başında Anıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mehmet Ali Birand, Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Sağlık sorunları nedeniyle diziden ayrılmak zorunda kalan Neslihan Atagül, son durumunu anlattı İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti