Mehmet Ali Şahin, Cumayanı Köyü Şaban Namal Camisi'nin açılışını yaptı - - Son Dakika

Mehmet Ali Şahin, Cumayanı Köyü Şaban Namal Camisi'nin açılışını yaptı -

27.06.2014 18:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, hayırsever iş adamı Sedat Namal'ın babası adına yaptırdığı Cumayanı Köyü Şaban Namal Camisi'nin açılışını yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, hayırsever iş adamı Sedat Namal'ın babası adına yaptırdığı Cumayanı Köyü Şaban Namal Camisi'nin açılışını yaptı.

Cami bahçesinde düzenlenen törende konuşan Şahin, caminin temel atma töreninde de bulunduğunu, Allah'ın kendisine camiyi hizmete alma töreninde de bulunmayı nasip ettiğini söyledi.

Karabük'ün en fazla nüfusa sahip köyünün Cumayanı olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Bu köyümüz belde olma koşulunu yakaladı. Devlet organları, köyümüzün eksik hizmetleri neyse bunları buraya getirme çabasında. Su sorunu vardı, kısa sürede çözdük. Yollarıyla ilgili birtakım sorunlar var. Bu konuyla ilgili adımlar atıldı, daha da atılması gerekiyor. Burada gençlerimiz var. Bizden spor yapacakları alan istemişlerdi. Çok güzel futbol sahasını gençlerimize kazandırdık. İnsan, sadece et, kemik adale ve kastan ibaret değildir. İnsanın bir de ruhu, manevi yönü var. Bu tür müesseselere, camimize ve Kuran kurslarına da ihtiyacımız var. Önümüzdeki ders yılında Cumayanı'nda imam hatip orta kısmını da açmayı düşünüyoruz. Çocuklarını göndermek isterlerse bu hizmeti de önlerine gelecek ders yılı itibarıyla koyacağız. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerini arzu ediyoruz.

Devlet, bir taraftan hizmetlerini yürütüyor ama yetişemediği alanlar da var. Sedat kardeşim geldi, babasının adına bu camiyi başlattı. Caminin Cumayanı köyümüze hayırlı olmasını diliyorum."

Daha sonra Şahin, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Müftüsü Halil Bektaş, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve hayırsever iş adamı Namal ile kurdele keserek, ibadethaneyi hizmete açtı.

Kaynak: AA
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çubukçu'nun acı günü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çubukçu'nun acı günü Ceylan, 'Filyos Limanını arzu ettiğimiz gibi Karabük sanayicisine kullandırmamız lazım' Ceylan, 'Filyos Limanını arzu ettiğimiz gibi Karabük sanayicisine kullandırmamız lazım'

Son Dakika Güncel Mehmet Ali Şahin, Cumayanı Köyü Şaban Namal Camisi'nin açılışını yaptı - - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement