Mehmet Baransu Serbest Kaldı - Son Dakika

Mehmet Baransu Serbest Kaldı

28.01.2015 17:09
Mehmet Baransu Serbest Kaldı, System.String[]

Gazeteci Mehmet Baransu, iki ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ifade verdi.

Gazeteci Mehmet Baransu, iki ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda ifade verdi. Baransu, Bakan Efgan Ala'nın kardeşi Atıf Ala'nın açtığı davada serbest kaldığını belirterek, sosyal medya üzerinden hakaret ve küfür içerikli dava hakkında da eski Bakan Binali Yıldırım'ın avukatları hakkında karşı dava açacağını söyledi.

Mehmet Baransu, gözaltına alınması ve sonrasındaki gelişmeleri serbest kaldıktan sonra Twitter hesabından duyurdu. Cihan Haber Ajansı’na konuyla ilgili açıklamalar yapan Baransu, İçişleri Bakanı Ala’nın kardeşi Atıf Ala’nın ve eski Bakan Binali Yıldırım’ın şikâyetiyle ilgili yürütülen soruşturmalarda polisler tarafından gözaltına alınarak Kartal’daki adliyede ifadesini verdiğini belirtti. Baransu, Ala tarafından açılan “Yalan, iftira ve hakaret” içerikli dava için, “CHP ve MHP’lilerin fişlenmesiyle ilgili dava açıldı. Ben de belgelerimi sundum, belgelerin doğru olduğuna dair. Bir de Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi mail adresinden bana belgelerin geldiğine dair maili de sundum ve konu kapandı. Dava devam ediyor ama ben serbest kaldım.” dedi.

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın avukatları aracılığıyla açılan diğer davada da ifade veren Baransu, Yıldırım’ın davayı kendisine hakaret ve küfür edildiği iddiasıyla açtığını belirterek, “Bana hakaret etti, küfretti’ diye avukatı suç duyurusunda bulunmuş. 30-40 tane ayrı ayrı tweet’ler koymuşlar dosyaya. Başkalarının yazdığı tweet’ler. İnternet sitemin hukuksuz kapatılmasıyla ilgili mahkeme açtığımı, kazandığımı, mahkemenin sitenin açılması için yeniden karar verdiğini, dosyanın Danıştay’da olduğunu, Binali Yıldırım ve o dönemki bütün yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduğumu, tazminat davası açtığımı ve bunların da mahkemece kabul ediğini ve mahkemenin de devam ettiğini söyledim. Farklı kullanıcılar tarafından yazılan tweet’leri sanki ben yazmışım gibi dosyaya koymuşlar. Ben bunları paylaşmadım, retweet yapmadım, yorum yapmadım bunlara. Alıp koymuşlar. Farklı kullanıcılar tarafından yazılan tweet’leri sanki ben yazmışım gibi dosyaya koymuşlar. Ben bunları paylaşmadım, retweet yapmadım, yorum yapmadım bunlara. Alıp koymuşlar. Savcının gözünü herhalde boyamak için, sanki ben atmışım gibi.” şeklinde konuştu.

Baransu, konuyla ilgili kendisinin de Yıldırım’ın avukatları ile ilgili karşı dava açacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Mehmet Baransu Serbest Kaldı - Son Dakika


Son Dakika

F.Bahçe'nin gündemindeki Mesut Özil'in Arsenal'deki alacaklarını istemesi transferi tıkanma noktasına getirdi Eski Galatasaraylı Yasin Öztekin, TFF 1. Lig ekibi Samsurspor'la anlaşma sağladı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz mesajı: Beni dinlerler, dinlemezler ama ben yüksek faize karşıyım Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman bir ilke imza atarak Dünya Ekonomik Forumu'na çölden katıldı Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi Biden 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı'nı açıkladı! Altın fiyatları hareketlendi