Mehmet Niyazi Özdemir, Öğrencilerle Buluştu - Son Dakika

Mehmet Niyazi Özdemir, Öğrencilerle Buluştu

02.06.2011 11:06
Mehmet Niyazi Özdemir, Öğrencilerle Buluştu, System.String[]

'Yeniden Okur Yazar Olmak' projesi kapsamında Yazar Mehmet Niyazi Özdemir, Yalova Belediyesi Meclis Salonu'nda öğrencilerle bir araya geldi.

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen ve yazarın tüm kitaplarını okumuş öğrencilerle bir araya gelmesini sağlayan etkinlik, ilgi gördü.

"İLİM ÖNCE KENDİNİ BİLMEKTİR"

Panelin açılış konuşmasını yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal; "Öncelikle Mehmet hocamıza şehrimize hoşgeldiniz diyorum. Yalova'da gençlerimize yönelik çok farklı organizasyonlar yapıldı, yapılacak da. Ama bugünkü biraz farklı. Bu seferkinin farklılığı hazırlanarak, okuyarak yani daha bilinçli bir öğrenci kitlesinin yazarlarla buluşmasından kaynaklanıyor. Uygulamanın yeni, verimli bir yöntem olacağına inanıyorum. Bizler de gençlik yıllarımızda bir takım ideolojileri savunduk. Mehmet Niyazi Hoca'yı biz de okuduk. Ama yaşımız ilerleyip geriye baktığımızda inanıyorumki büyük aydınların hatıraları hiç unutulmuyor. İnşallah sizlerde bugünü, paneli unutmayacaksınız. Bir laf vardır ilim önce kendini bilmektir. Önce kendimizi, Türk milletini bilmemiz gerekmektedir. Emeği geçen herkese, öğrencilerimize teşekkür ederim" diye konuştu.

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN SUNUM

Başkan Koçal'ın konuşmasının ardından Kaşgarlı Mahmut Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri tarafından Mehmet Niyazi Özdemir'in Yalova programıyla ilgili okullarda yapılan çalışmalar ve röportajların sunumu yapıldı.

TURHAN KOÇAL SÜRPRİZ YAPTI

Mehmet Niyazi Özdemir'in; "Yakup Bey'in babası, bizim abimizdir. Abimiz, büyüğümüz Turan Koçal'ın oğlu olması sebebiyle Yakup Koçal'ın benim gözümde Belediye Başkanından öte bir konumu vardır. Bana gösterdiğiniz ilgi için hepinize teşekkür ederim" diyerek başladığı konuşmasında Başkan Yakup B. Koçal'ın babası Turan Koçal'ın sürpriz yaparak salona girmesi Özdemir'i oldukça sevindirdi. Yerinden kalkarak Turan Koçal'ın elini öpen Mehmet Niyazi Özdemir, konuşmasına kaldığı yerden devam etti. "Bu proje yeni yazarların oluşması için faydalı olacaktır. İnşallah yeni yazarlar, yeni fidanlar yetişecektir" diyerek sözlerine devam eden yazar, toplumda fedakar insanların kitaplarda yer bulamadığını belirtti. Kitaplarını okuyan öğrencilerin sorularını cevaplayan ve tavsiyelerde bulunan Özdemir'in söyleşisi yaklaşık iki saat sürdü.

Mehmet Niyazi Özdemir, Öğrencilerle Buluştu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Yerel Mehmet Niyazi Özdemir, Öğrencilerle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Son Dakika! ABD'li Moderna'nın koronavirüs aşısı ciddi vakalarda %100 etki sağladı Babasıyla odun toplamaya giden minik Damla, üstüne düşen odunların altında kalarak yaşamını yitirdi Seda Vural, koronavirüse yakalanan eşi Yılmaz Vural hakkında son bilgileri paylaştı Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan kabine toplantısı öncesi dikkat çeken sözler: Daha sert tedbirlerin alınma zamanı geldi Sosyal medyadan tanıştığı kadını zor durumda kaldığı için evinde misafir etti! Soyulduğunu anlayınca savcılığa koştu