Son Dakika Haberleri: Anne, Afrin Konvoyunu Durdurdu, Asker Oğluna Sarılıp Dualarla Uğurladı

Anne, Afrin Konvoyunu Durdurdu, Asker Oğluna Sarılıp Dualarla Uğurladı

2 yıl önce

Zeytin Dalı Harekatı için yola çıkan konvoyu durdurup askerdeki oğluyla helalleşen ailenin görüntüleri herkesi duygulandırdı. Anne oğlunu ve silah arkadaşlarını dualarla uğurladı.

Terör örgütü PYD/YPG'nin yuvalandığı Afrin'e düzenlenecek operasyon için sınırdaki askeri hazırlıklar hız kesmeden sürüyor.

AİLESİ SÜRPRİZ YAPTI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Hatay- Kilis sınır hattına askeri araç takviyesi aralıksız devam ederken, sevk edilen araçların içindeki Mehmetçiklerden biri de Esad Ahmed Kara'ydı. Şırnak'tan Hatay'a giden konvoyda bulunan Ahmed'e ailesi sürpriz yaptı.

KONVOYU DURDURDULAR

Ailesi Hatay'a giderek askeri konvoyun geçişini beklemeye başladı. Konvoy geçerken Ahmed'e seslenip araçları durdurdular. Ailece sarılıp helalleştiler. Ve diğer Mehmetçikleri de dualarla uğurladılar. Zahid Kara kardeşinin askerliğinin bitmesine 5 gün kala yaptıkları sürpriz de yaşanan duygu dolu anları şu sözlerle anlattı:

"KEŞKE BİZ DE ORADA OLABİLSEK"

"Çok heyecan vericiydi. Onları beklerken bile geçen arabaların selam duruşu korna çalıp eşlik edişi tüylerimizi diken diken yapıyordu. Annem, babam, kardeşim, yeğenlerim ve çocukluğumuzun beraber geçtiği arkadaşımız da yanımızdaydı. Aramızda olmak isteyen fakat olamayanlar da o anları izleyip duygulandıklarını söylediler. Keşke biz de orada olabilseydik, o duygu dolu anları yaşasaydık dediler"

3 kardeşi daha askerde olan Zahid Kara ailesiyle Osmaniye'de yaşıyor.

Kardeş bağlarının kuvvetli olduğunu söyleyen Kara bunun ilk sürpriz olmadığını da anlattı ve "Asıl görev yeri Çanakkale'ydi sınır hattını güçlendirme için Şırnak Silopi'ye sevk edildi. Şırnak Silopi'ye trenle geçerken de gece yarısına kadar beklemiştik" dedi.

(Kaynak: TRT Haber)
Konkordato Talebi Reddedilen Pamukkale, Resmen İflas Etti Oyuncu Erkan Can'ın Ağabeyi Evinde Ölü Bulundu

Son Dakika! Antalya'da Hortum Dehşeti! 13 Yaşındaki Bir Çocuk Hayatını Kaybetti