Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı - Son Dakika

Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı

01.01.2012 10:00
Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı, System.String[]

Mekke'nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi öncülüğünde Kavaklı Cami'de etkinlik düzenlendi.

Mekke'nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi öncülüğünde Kavaklı Cami'de etkinlik düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şube Başkanı Ahmet Akçil gecede yaptığı konuşmada, Müslüman kimliğine uygun olarak böyle bir gece düzenlediklerini belirtti. İslam'da yılbaşı kutlamasının yeri olmadığına dikkati çeken Akçil, bu programın yılbaşı programlarına alternatif olarak değil, kendi öz, milli ve manevi değerlerini yaşatmak amacıyla düzenlediklerini kaydetti.

Daha önceki yıllarda da Mekke'nin fethini kutladıklarını hatırlatan Akçil, şunları söyledi:

"Gayemiz Müslümanların öz kimliğiyle bütünleşmesini sağlamaktır. Milletin kimliğini yansıtan bir program yapıyoruz. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede yaşıyorsak böyle programlara ağırlık vermeliyiz. Maalesef yılbaşı kutlamalarında bazı insanlar ve kurumlar Hristiyanların değeri olan yılbaşı kutlamalarına öncülük yapıyor. Ancak sofralardaki içkilerle yapılan kutlamaların Hristiyan inancında da yeri yok."

Geceye katılan Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Cevat Gencay da, Mekke'nin fethinin İslam'ın yeryüzünde hakim olması bakımından önemli olduğunu belirtti. Mekke'nin fethi için düzenlenen programa katılımın oldukça yüksek olduğunu söyleyen Gencay, yılbaşı gecesinin Müslümanlar için bu şekilde kutlanması gerektiğini savundu.

Gecede, Kur'an-ı Kerim okumada Türkiye dereceleri bulunan Mehmet Erarabacı ve Enes Tıraşçı tarafından Kur'an-ı Kerim ile ilahiler okundu, dualar edildi. Geceye katılanlara da çay ikram edildi.

- ISPARTA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı