Meksika'da Mormon Kilisesi'ne bağlı 9 kişinin öldürülmesiyle ilgili gözaltı - Son Dakika

Meksika'da Mormon Kilisesi'ne bağlı 9 kişinin öldürülmesiyle ilgili gözaltı

24.11.2020 13:49
Meksika'da Mormon Kilisesi'ne bağlı 9 kişinin öldürülmesiyle ilgili gözaltı, System.String[]

Meksika'da geçen yıl Mormon Kilisesi'ne bağlı Amerikalı bir ailenin 9 üyesinin öldürülmesiyle ilgili olarak bir kişinin daha yakalandığı bildirildi.

Meksika'da geçen yıl Mormon Kilisesi'ne bağlı Amerikalı bir ailenin 9 üyesinin öldürülmesiyle ilgili olarak bir kişinin daha yakalandığı bildirildi.

BBC'nin Meksika Kamu Güvenliği Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre, "La Linea" uyuşturucu karteliyle bağlantılı, eski polis memuru olduğu düşünülen bir kişi gözaltına alındı.

Başsavcılık Ofisinde görevli yetkililerce gözaltına alınan bu kişinin, başkent Meksiko'ya götürüldüğü belirtildi.

Meksika basınındaki haberlerde, gözaltına alınan bu kişinin "La Linea" organize suç örgütünün bir hücresinin sözde lideri Roberto Gonzalez Montes olduğu iddia edildi.

Haberlerde, Montes'in yanı sıra iki kişinin daha gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Saldırının failleri bulunamamıştı

Sonora eyaletinde Kasım 2019'da Mormon Kilisesi'ne bağlı Amerikalı ailenin 6'sı çocuk, 3'ü kadın 9 üyesi uyuşturucu kartelleri tarafından öldürülmüştü.

Cinayetlerin ardından gözaltılar olmuş ancak saldırının failleri bulunamamıştı.

Söz konusu 9 kişinin cinayete kurban gitmesinin nedeni hala netlik kazanmasa da "La Linea" üyelerinin, aileyi rakip suç örgütü "Los Chapos" üyesi sanarak saldırdığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Joseph Smith tarafından 1830'da New York'ta kurulan ve ismini Smith'in yazdığı "Mormon Kitabı"ndan alan hareketin 15 milyona yakın mensubu olduğu belirtiliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Meksika'da Mormon Kilisesi'ne bağlı 9 kişinin öldürülmesiyle ilgili gözaltı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gençlerin telefon kullanımına yönelik dikkat çeken araştırma: Yemeyip içmeyip telefon alıyorlar HDP'li Hasip Kaplan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah tehdit: Ona muhteşem bir jübile düşünüyoruz "Bir şekilde göreve döneceğim" diyen Trump hızlı başladı: Cumhuriyetçi Parti içindeki muhalifleri korku bastı 17 yaşındaki genç kız otelin 8. katından düşerek can verdi Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu