Meksika'da okul cinayeti! 13 yaşındaki öğrenci, öğretmenini öldürdü, 5 kişiyi yaraladı - Son Dakika

Meksika'da okul cinayeti! 13 yaşındaki öğrenci, öğretmenini öldürdü, 5 kişiyi yaraladı

28.03.2023 13:33

Meksika'nın Sao Paulo şehrindeki bir okulda 13 yaşındaki öğrenci, 71 yaşındaki öğretmenini bıçaklayarak öldürdü. Saldırgan bununla da kalmadı, 3 öğretmeni ve 2 öğrenciyi daha yaraladı.

Meksika'nın en büyük şehirlerinden biri olan Sao Paulo'da bulunan Thomazia Montoro okulunda bıçaklı saldırı meydana geldi. Yerel saatle 07.20 sıralarında okula gelen 13 yaşındaki öğrenci, 71 yaşındaki öğretmenini bıçaklayarak öldürdü.

3 ÖĞRETMEN VE 2 ÖĞRENCİ DE YARALI

Bıçaklı saldırgan daha sonra 3 öğretmeni ve 2 öğrenciyi de bıçakla yaraladı. Olayın ardından saldırgan, eyalet polisi tarafından gözaltına alındı. Sao Paulo Eyalet Valisi Tarcisio de Freitas sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Çabalarımızla yaralılara yardım etmeye ve ailelerin yanında olmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Meksika'da öğrenci öğretmenini öldürdü

TEHDİT ETMİŞ

Olayın yaşandığı sınıfta bulunan bir öğrenci, bıçaklı saldırganın önceki günlerde bir çocuk ile tartıştığını ve öğretmenin duruma müdahale ettiğini söyledi. Çocuk, saldırganın tartışma sonrasında öğretmenin tavrına sinirlenerek tehditler savurduğunu da belirtti. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada ise, 13 yaşındaki saldırganın internetten silah kullanımını araştırdığı kaydedildi.

Meksika'da öğrenci öğretmenini öldürdü
Meksika'da öğrenci öğretmenini öldürdü
Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Meksika'da okul cinayeti! 13 yaşındaki öğrenci, öğretmenini öldürdü, 5 kişiyi yaraladı - Son Dakika


Advertisement