Meksikalı Rafael Marquez'in Takım Arkadaşlarının Suyunu İçmesi Yasak! - Son Dakika

Meksikalı Rafael Marquez'in Takım Arkadaşlarının Suyunu İçmesi Yasak!

20.06.2018 13:32

ABD tarafından kara listeye alınan Marquez'in ABD firmaları ile en ufak ilişkisi yasaklandı. Bu nedenle deneyimli futbolcu takım arkadaşları gibi Coca Cola'ya ait Powerade içemiyor.

Meksika'nın deneyimli oyuncusu Rafael Marquez Dünya Kupasının en çok dikkat çeken isimleri arasında. Bunun tek nedeni Marquez'in 39 yaşında olması değil. 'Rafa' takım arkadaşlarıyla aynı suyu içemiyor, Budweiser sponsorluğunda olan 'Maçın Adamı' ödülünü kazanamıyor. Çünkü Marquez 2017'den bu yana ABD tarafından kara listeye alınmış bir isim.

DÜNYA KUPASINDA ÜCRET ALMADAN OYNUYOR

Uyuşturucu kartellerinin para aklamasına yardım ettiği gerekçesiyle izleme listesine alınan Marquez'in ABD vatandaşları veya firmaları ile en ufak bir ilişkide dahi olması yasak kapsamında. Bu nedenle deneyimli futbolcu arkadaşları gibi Powerade ( Coca Cola'ya ait) içemiyor, takım fotoğraflarındaki sponsor logolarından dahi uzak tutuluyor. Prim ödemeleri uluslararası bankalardan yapılacağı için durumu daha çok karıştırmamak adına Meksikalı oyuncu Dünya Kupasında ücret almadan oynamayı da peşinen kabul etmiş durumda.

ABD'DEKİ VARLIKLARI DONDURULMUŞTU

Bir mahkumiyet kararı bulunmamasına rağmen uyuşturucu baronu Raul Flores Hernandez ile ilişkileri olduğu iddiasıyla 2017 yılında kara listeye alınan Marquez'in ABD'deki tüm varlıkları da dondurulmuştu.

Bu esnada Dünya Kupası sponsorları da Meksikalı oyuncuya kriptonit gibi davranıp olduğu yerden uzak durmaya azami gayret gösteriyor. Karşılaşmaların ardından arka planda sponsor görülme riskinden ötürü Marquez ile röportaj yapılmıyor. Çünkü Kupa'nın ana sponsorları arasında 4 büyük ABD markası var: Visa, Coca-Cola, Budweiser ve McDonald's.

Meksikalı Rafael Marquez'in Takım Arkadaşlarının Suyunu İçmesi Yasak!
Meksikalı Rafael Marquez'in Takım Arkadaşlarının Suyunu İçmesi Yasak!

Son Dakika Spor Meksikalı Rafael Marquez'in Takım Arkadaşlarının Suyunu İçmesi Yasak! - Son Dakika Spor


YORUMLAR (2)
  • Murat CEYHAN: Geçenlerde Mısır kaleciside Budweiser denen markanın maçın adamı ödülüne ambargo uygulamıştı :)))) onuda kara listeye alırlar artık... Cevap Yaz 9 0 Yayından Kaldır
  • Murat CEYHAN: Geçenlerde Mısır kaleciside Budweiser denen markanın maçın adamı ödülüne ambargo uygulamıştı :)))) onuda kara listeye alırlar artık... Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti