Mel Gibson'ı Müslüman Yapan Türk! - Son Dakika

Mel Gibson'ı Müslüman Yapan Türk!

16.06.2012 06:03
Mel Gibson'ı Müslüman Yapan Türk!, System.String[]

Türkiye'ye getirdiği Hollywood yıldızları ile adından söz ettiren Demet Öger'den samimi açıklama.

Hollywood ünlülerinin dostu Demet Öger; yıllar önce kendisine Kur'an hediye ettiği Mel Gibson'ın Müslüman olduğunu, bu yüzden Hollywood'da ona 'Mel Gibson'ı sen Müslüman yaptın' diye takıldıklarını söyleyen Öger, Danny DeVito ile Türkiye'de film çekeceklerini müjdeledi.

Son yıllarda Türkiye'ye getirdiği Hollywood yıldızları ile adından söz ettiren Öger Entertainment'ın sahibi Demet Öger; dünyada izlenme rekorları kıran, Türkiye'de de ilgi gören TV dizisi 'True Blood'ın yakışıklı oyuncusu Darren Darnborough ile İstanbul'daydı. İkili, birlikte çıktıkları tekne gezintisinde sadece GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı.

Türkiye'ye gelmenizin özel bir nedeni var mı? Darren Darnborough:

Bu benim Türkiye'ye ikinci gelişim. Geçen Eylül'de Fashion Week için gelmiştim. Bu kez bir film projesi sebebiyle buradayım.

Bu zamana kadar hangi projelerde yer aldınız?

D.D.: 2011'de 'True Blood' ve 'Over The Hill' isimli dizilerde rol aldım. 'Andy & Chaz Bugger Off To America', 'Actors Entertainment', 'I Know My Kids A Star' gibi TV programlarını hazırlayıp sundum.

KİMSESİZLERE ZİYARET

Yakın dostunuz Demet Öger ile birlikte Madonna konserine davetliydiniz ama siz konser yerine Eyüp Kimsesiz Çocuklar Yurdu'na gitmişsiniz, bu doğru mu?

D.D.: Ben bu ziyaretten bahsetmek istemiyordum fakat siz sordunuz diye söylüyorum. Evet, Madonna'nın menajeri bize 40 tane VIP bilet göndermişti. Biz biletleri dostlarımıza dağıttık. 'Hayırlı bir iş yapalım' diyerek Eyüp Kimsesiz Çocuklar Yurdu'nu ziyaret ettik.

Türkiye'nin dünya sinemasındaki yeri hakkında neler söylersiniz?

D.D.: Türkiye'yi çok yakından takip ediyorum. Her konuda ilerlemeler var; eskiden Amerika'dan Türkiye'ye direkt uçuş bile yoktu, şimdi var. Dolayısıyla Türkiye'ye ulaşım kolaylaştı. Hollywood ve dünya sineması da Türkiye'deki madenin farkına varmaya başladı. Türkiye başlı başına doğal bir plato. Çok başarılı oyuncularınız var. İleriki günlerde Türk oyunculara destek vermek ve onlarla birlikte çalışmak istiyorum. Bu zaten Demet Öger'in en büyük hayali; Türk oyuncuları Hollywood'a taşımak.

Demet Hanım siz birçok Hollywood starını Türkiye'ye getirdiniz. Amerika'da da Türkiye'nin tanıtımına yönelik çalışmalar yapıyor musunuz?

DEMET ÖGER: Ben her ne kadar Amerika'da yaşasam da, bir Türk kızıyım. Dolayısıyla bu tarz organizasyonlar bana gurur veriyor. Mesela Amerika'da da Hollywood starı dostlarımla evde toplandığımda, onlara Türk kültüründen bahsediyorum. Zaman zaman Türk filmlerini seyrettiriyorum. Çoğu, Türk sinemasının oldukça geliştiğini söylüyor. Mesela en son 'Fetih 1453'ü seyrettirdim. Clint Eastwood çok beğendi. Darren da çok merak ediyor, onunla da izleyeceğiz.

CLOONEY GELSİN!

Dünyaca ünlü yıldızların oynadığı, Türkiye'de çekilecek bir film projeniz var mı?

D.Ö.: Evet, bunu ilk kez açıklıyorum. Çok yakında Türkiye'de çekilen bir film için start veriyoruz. Başrolde Danny De- Vito var. İmzayı attık! Filmde Darren da rol alıyor. Çok ünlü bir kadın yıldız da var ama anlaşmaya tam olarak varmadığımız için açıklamak istemiyorum.

Bu filmden bahsedebilir misiniz?

D.Ö.: Neredeyse tamamı Türkiye'de çekilecek bir romantik komedi. Sadece filmin başındaki 10 dakikalık bölüm Amerika'da çekilecek. Türkiye'den de iki oyuncu rol alacak. Filmin yapımcılığını bizzat ben yapacağım. 12 milyon dolarlık bir bütçe ayırdım. Çekime 2013'ün ilk aylarında başlıyoruz. İnşallah önümüzdeki sene Oscar'a yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Türkiye'ye en çok kimi getirmek istersiniz?

D.Ö.: Ben en çok George Clooney'i getirmek istiyorum. O da çok istiyor fakat bunun için iyi bir sebep olmalı.

YAKINDA REEVES'İ AĞIRLAYACAK!

Demet Hanım yakın bir zaman içinde Türkiye'de kimleri ağırlayacaksınız?

D.Ö.: Yakın zamanda Eva Longoria ve Keanu Reeves'i getireceğiz. Tamamen tatil amaçlı bir gezi olacak. Bir de Jeniffer Lopez'le ilgili planımız var ama o henüz belli değil. Aslında biraz da Türkiye'den Hollywood'a birilerini götürmek istiyorum. Mesela Meryem Uzerli'nin oyunculuğunu beğeniyorum. Türk oyunculara destek olmanın vakti geldi. Bu arada Mel Gibson da Türkiye'yi merak ediyor. Biliyorsunuz; Gibson geçen yıl Müslüman oldu. 2005'te ona İngilizce mealli Kur'an yollamıştım. Bana Hollywood'da "Onu sen Müslüman yaptın" diye takılıyorlar.

KEBAP YAPMAYI ÖĞRENECEĞİM!

Türk yemekleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

D.D.: Türk yemeklerine bayılıyorum, özellikle de kebaba. Her öğün kebap yemek istiyorum. Özellikle de alkolün yanında çok seviyorum, hatta yapmasını öğrenmeye de çalışıyorum. Demet'in LA'deki Türk aşçısı bana kebap yapmayı öğretecek. Amerika'da bazı akşamlar kebap yapıp yiyeceğim. (Gülüyor)

Türk müziği hakkında neler söyleyebilirsiniz?

D.D: Türk müziğini çok fazla tanımıyorum ama Tarkan'ı biliyorum ve kendisini çok beğeniyorum. Mesela Hollanda'ya ya da Avustralya'ya gittiğimde ismini çok duyuyorum. Özellikle de 'Kiss Kiss' şarkısını çok seviyorum.

GARCIA VE WASHINGTON BAŞBAKAN ERDOĞAN HAYRANI

Tamemen Türk yapımı bir filmden teklif alsanız kabul eder misiniz?

D.D.: Kesinlikle kabul ederim çünkü dediğim gibi Türkiye'yi çok sevdim. Los Angeles'takilere hep ülkenizden bahsediyorum. Aslında Türkiye'nin tanıtımına büyük fayda sağlıyorum ama henüz öyle bir teklif gelmedi.

D.Ö.: Kim ne kadar inkar ederse etsin, artık bir Türkiye gerçeği var. Amerika'da da benim irtibatta olduğum dostlarımla bir çok farklı dalda Türkiye hakkında konuşabiliyorum. Doğal güzelliklerimiz ve tarihi konumumuzla zaten rakipsiz bir ülkeyiz. Ben Hollywood film sektöründe hayal ettiğim konuma gelebilmek için çok çalıştım ve başardım. Akademi üyesi tek Türk benim. Dolayısıyla orada açamayacağım kapı yok! Hedefimizde Oscar ödülü almak varsa, lobi olarak güçlenmek zorundayız. Bunun yanı sıra, bir çok Hollywood starı Başbakanımız'a büyük hayranlık besliyor. Mesela Andy Garcia ve Isaiah Washington tam bir Recep Tayyip Erdoğan hayranı... Andy Garcia, onun için "He is a real man" (O gerçek bir adam) diyor. Orada bir çok star; Erdoğan'ı çok karizmatik ve kendine güvenen biri olarak görüyor. Ayrıca Türkler'in de çok etkileyici insanlar olduklarını söylüyorlar. Bunları duymak beni de gerçekten çok gururlandırıyor.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

- Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Mel Gibson'ı Müslüman Yapan Türk! - Son Dakika Magazin


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı