Son Dakika Haberleri: Mel-Mek, 23 Branşta Mesleki Kurs Açıyor

Mel-Mek, 23 Branşta Mesleki Kurs Açıyor

5 yıl önce

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2013-2014 yılı Melikgazi Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Kursları'nın (MEL-MEK) bu yıl 23 branşta ve 18 kurs merkezinde faaliyet göstereceğini söyledi.

Mel-Mek, 23 Branşta Mesleki Kurs Açıyor, System.String[]
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2013-2014 yılı Melikgazi Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Kursları'nın (MEL-MEK) bu yıl 23 branşta ve 18 kurs merkezinde faaliyet göstereceğini söyledi.

MEL-MEK'te, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, İngilizce temel, İngilizce orta seviye, diksiyon ve Osmanlı Türkçesi gibi derslerin yanında özellikle hanımlar için ev tekstili, Maraş işi, makina nakışı, kurdele nakışı, hazır giyim, iğne oyası, el sanatları, tel kırma, takı tasarım, ebru, kat-ı sanatı, kağıt rölyef çalışması, çocuk bakım elemanı, ev yemekleri, cilt bakım elemanı, kuaförlük, girişimcilik branşlarında kurslar açıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Belediye olarak her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemi sanat ve mesleki kurslar açarak her dönem 2000 civarında olmak üzere yılda 4 bin kişiye kurs veriyoruz. Ara eleman ve kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesine katkı sağlamaktayız. Hobisi olan veya meraklılara bu işin ustalığını öğretiyoruz. Boş zamanlarını değerli ve üretken bir çalışma ile değerlendirmelerinin yanında özellikle hanımların aile bütçelerine katkı sağlamalarına imkan sağlıyoruz. Asıl önemli olan ise Anadolu kültür ve sanat birikimini hem yaşatıyor, hem de gelecek kuşaklara aktarılmasına ve yaygınlaştırılmasına vesile oluyoruz." dedi.

Kurslara kayıtların 30 Eylül'de sona ereceğini, kayıtlar için vatandaşların kurs merkezlerine başvurmaları gerektiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, kurslar ile ilgili ayrıntılı bilginin www.melikgazi.bel.tr adresinden öğrenilebileceğini sözlerine ekledi.

Belediyenin kurs merkezleri şöyle: "Kültür Merkezi, Alpaslan, Yıldırım Beyazıt, Köşk, Gökkent, Mim-Sin, Mimarsinan Merkez, Mimarsinan Fatih, Esenyurt, Kazım Karabekir, Osmankavuncu, Çorakçılar, Bel-Sin Sosyal Tesisleri, Keykubat, Yeniköy, Danışment, TOKİ ve İldem Mahalleleri."


Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi Silahla Şaka Yaptı, Hamile Karısının Önünde Canından Oldu
Türk Uçaklarının Bombardıman Anı Kamerada! Sızmaya Çalışan 8 Terörist Öldürüldü