Melek, Kasım Ayında da Seyirci Karşısında Olacak - Son Dakika

Melek, Kasım Ayında da Seyirci Karşısında Olacak

31.10.2013 08:32
Melek, Kasım Ayında da Seyirci Karşısında Olacak, System.String[]

Türkiye'nin ilk profesyonel feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş kasım ayında da son oyunu Melek'le seyirci karşısında olacak.

Türkiye'nin ilk profesyonel feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş'un son oyunu Melek, 01, 08, 15 ve 29 Kasım'da Sahne Cihangir'de, 20 Kasım Çarşamba günü de 18. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında Çağdaş Sanatlar Gösteri Merkezi'nde sahnelenecek.

Türkiye'nin ilk profesyonel feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş kasım ayında da son oyunu Melek'le seyirci karşısında olacak. 1930'ların tiyatro, sinema ve operet oyuncusu Melek Kobra'nın hayatını konu alan ve Rüstem Ertuğ Altınay tarafından oyunlaştırılan Melek, 01, 08, 15 ve 29 Kasım tarihlerinde İstanbul'da bulunan Sahne Cihangir'de, 20 Kasım Çarşamba günü de 18. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında Çağdaş Sanatlar Gösteri Merkezi'nde sahnelenecek.

Ünlü besteci Muhlis Sabahattin Ezgi'nin kızı, en ünlü kadın bestecilerden Neveser Kökdeş'in yeğeni, Türkiye ve dünya güzeli Keriman Halis Ece'nin kuzeni, dublaj kralı olarak bilinen Ferdi Tayfur'un eşi Melek Kobra'nın sıra dışı yaşamını konu alan oyunda Melek karakterini başarılı oyuncu Yeşim Koçak canlandırıyor. Daha önce Anna Karenina, Mutfak Söyleşileri, Marat Sade, Mefisto ve Martı gibi zor oyunların üstesinden başarıyla gelen Koçak, Melek'de sergilediği sahne performansıyla da tiyatro eleştirmenlerinden tam not aldı.

Ve perde melek için yeniden açılıyor

1930'ların tiyatro, sinema ve operet oyuncusu Melek Kobra'nın hayat hikayesi araştırmacı Gökhan Akçura'nın sahafta bulduğu Osmanlıca günlükler sayesinde ortaya çıkmıştı. Toto Karaca, İsmail Dümbüllü, Şevkiye May gibi isimlerle çalışan ve 24 yaşında hayata veda eden Kobra'nın sıra dışı yaşamını Rüstem Ertuğ Altınay oyunlaştırdı. 20 Kasım Çarşamba günü 18. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenecek.Oyunun yönetmenliğini ise Jale Karabekir üstlendi.

Melek, Kasım Ayında da Seyirci Karşısında Olacak

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Melek, Kasım Ayında da Seyirci Karşısında Olacak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Halk plajına inen helikopterle ilgili Aydem Enerji'den jet yalanlama: 2020'de başka bir holdinge satıldı 11:44 Halk plajına inen helikopterle ilgili Aydem Enerji'den jet yalanlama: 2020'de başka bir holdinge satıldı Bıçaklanan genç hayatını kaybetti, 11:42 Bıçaklanan genç hayatını kaybetti, "Katil olay mahalline mutlaka geri döner" sözü gerçek oldu Biden-Erdoğan görüşmesi öncesi ABD'den skandal çağrı: Gordion düğümü kesilmeli 11:36 Biden-Erdoğan görüşmesi öncesi ABD'den skandal çağrı: Gordion düğümü kesilmeli
Yönetmen Sinan Çetin, teknede uluorta soyunarak üstünü değiştirdi 11:21 Yönetmen Sinan Çetin, teknede uluorta soyunarak üstünü değiştirdi Son Dakika: Rus aşısı Sputnik V'nin ilk sevkiyatı geldi! Uçak Ankara'ya iniş yaptı 11:11 Son Dakika: Rus aşısı Sputnik V'nin ilk sevkiyatı geldi! Uçak Ankara'ya iniş yaptı Beren Saat giydi, siyah mayonun satışları patladı 10:38 Beren Saat giydi, siyah mayonun satışları patladı
Son dakika: Cari denge nisanda 1,7 milyar dolar açık verdi 10:17 Son dakika: Cari denge nisanda 1,7 milyar dolar açık verdi 44 yaşındaki Burcu Esmersoy bikiniyle dans etti, sosyal medyayı salladı 09:58 44 yaşındaki Burcu Esmersoy bikiniyle dans etti, sosyal medyayı salladı
Advertisement