Son Dakika Haberleri: Melen Projesi'nde 2. Etap Çalışmaları Devam Ediyor

Melen Projesi'nde 2. Etap Çalışmaları Devam Ediyor

8 yıl önce

İstanbul'un uzun dönemli su ihtiyacını karşılamak amacıyla uygulamaya konulan Melen Projesi'nin 2.etap çalışmaları devam ediyor.

Melen Projesi'nde 2. Etap Çalışmaları Devam Ediyor, System.String[]
İstanbul'un uzun dönemli su ihtiyacını karşılamak amacıyla uygulamaya konulan Melen Projesi'nin 2. etap çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinden (İSKİ) alınan bilgiye göre, Melen Projesi'nin 2. isale hattı çalışmaları kapsamında 135 kilometre uzunluğundaki hattın 49 kilometrelik bölümü tamamlandı.

3 bin milimetre çapında ve 8 metre uzunluğunda, Türkiye'nin en kalın çelik borularının kullanıldığı projenin 2.etap çalışmalarının tamamlanmasıyla, projede yıllık olarak alınabilecek su miktarı 575 milyon metreküpe ulaşacak.

16 ton ağırlığındaki boruların kaynak yapılarak birbirine bağlandığı çalışmalarda, 3 usta tek bir borunun kaynak işlemini bir günde tamamlayabiliyor. İsale hattında kullanılan her biri 42 ton ağırlığındaki vanalar, elektrik kumandalı, antişok ve darbe emici özellikleriyle öne çıkıyor.

- SAKARYAAK Parti'nin Güneydoğudaki Kalesinde Yerel Seçim Gerginliği Son Dakika! Erdoğan, ABD Askerlerini Hedef Alan Saldırıyla İlgili Konuştu: Trump'ın Kararını Etkilemek İçin Yapılmış Olabilir

Son Dakika! Ankara'daki Mobilyacılar Sitesinde Yangın Çıktı! Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var