Melikgazi'nin kavşakları yeşillendi - Son Dakika

Melikgazi'nin kavşakları yeşillendi

25.07.2021 11:09
Melikgazi'nin kavşakları yeşillendi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, şehir merkezindeki kavşakları yeşillendirerek görsel şölen alanlarının oluşturulduğunu söyledi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, şehir merkezindeki kavşakları yeşillendirerek görsel şölen alanlarının oluşturulduğunu söyledi. Kavşaklarda mevsime uygun olan bitkilerin dikimi gerçekleştirildi.

Görsel güzellik ve kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla şehir merkezindeki kavşakların yemyeşil bitkilerle donatıldığını belirten Başkan Dr. Palancıoğlu, kavşak düzenlemeleri ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

"Melikgazi ilçe sınırları içerisinde hem görsel güzellik sağlamak hem de daha güvenli ve konforlu ulaşım için yeni kavşaklar yapıyoruz. Yeni yaptığımız kavşaklarla güvenli trafik akışını sağlarken kavşakların peyzajına da önem veriyoruz. Melikgazi'mizin dört bir yanındaki alanları düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını sürdürüyoruz. Kavşakların ve refüjlerin her yıl ilkbahar aylarında bakımı yapılmakta olup bu bakım sonrası renk renk çiçekler ve bitkiler ile süslemeye çalışıyoruz. Çiçeklerle, süs taşlarıyla ve süs bitkileri ile donatılan kavşaklar adeta bir renk şölenine dönüşmektedir. Yapıla peyzaj çalışmaları ile ilçemiz daha yeşil bir yer haline geliyor. İlçemizi örnek bir yaşam merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Bu yıl yeni bir uygulama ile kavşakların tam ortasına 25 yaşında olan çınar ağaçları dikilmektedir. Önümüzdeki yıllarda bu kavşakların ortasındaki büyük çınar ağaçları ile farklı bir görünüm sağlanacaktır." - KAYSERİ

Melikgazi'nin kavşakları yeşillendi
Melikgazi'nin kavşakları yeşillendi
Melikgazi'nin kavşakları yeşillendi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Melikgazi'nin kavşakları yeşillendi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

DEVA Partili Gürcan'ın casusluk iddialarına ilişkin fotoğrafları ortaya çıktı 20:46 DEVA Partili Gürcan'ın casusluk iddialarına ilişkin fotoğrafları ortaya çıktı Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz 17:56 Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı 16:17 Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz 14:51 Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı 14:28 Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi 14:01 Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi
MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz 12:24 MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması! 11:13 Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması!
Advertisement