Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Belgeseli Yapıldı - Son Dakika

Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Belgeseli Yapıldı

21.01.2019 09:39

Meme kanserine dikkat çekmek için belgeseli yapıldı "Yüzleşme" belgeseli izleyici ile buluştuİSTANBUL - Meme kanserine dikkat çekmek belgeseli yapıldı.

Meme kanserine dikkat çekmek için belgeseli yapıldı

"Yüzleşme" belgeseli izleyici ile buluştu

İSTANBUL - Meme kanserine dikkat çekmek belgeseli yapıldı. Kartal Belediyesi, teşhis ve tedavi konusundaki bilinçlendirme çalışmalarına kapsamında 'Yüzleşme' isimli belgeseli izleyici ile buluşturdu.

Kartal Belediyesi, meme kanserinin teşhis, tedavi ve iyileşme dönemlerinde kadınların yaşadığı psikolojik travmanın ve hastalığın hissettirdiği olumsuz duyguların giderilmesine yardımcı olacak "Meme Kanseriyle Yüzleşme" adlı belgeseli, Kartallı vatandaşlarla buluşturdu. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde izleyiciye sunulan belgesel 63 dakika sürdü. Abt İstanbul, Hacıyatmaz, Türk Tıbbı Onkoloji Derneği, Film Sokağı, Karabalık, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu ile İstanbul Meme Derneği'nin desteklediği belgeselin ardından bir de söyleşi gerçekleşti.

Belgesel hakkında konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, "Ben bu ameliyatı yıllarca yapmış biri olarak hekim gözü ile seyrettim son 10 yıldır. Bu işi bıraktım, hekimliği bıraktım. Ama hastalık insanları bırakmıyor. Entelektüel yapıdaki bir meme kanserine yakalanmış bir kadının veya erkeğin içinde bulunduğu durumundan nasıl kendini kurtarır ile ilgili. Bir ekip çalışmasını gördük" dedi.

Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Belgeseli Yapıldı
Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Belgeseli Yapıldı
Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Belgeseli Yapıldı
Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Belgeseli Yapıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Meme Kanserine Dikkat Çekmek İçin Belgeseli Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan 'kan sulandırıcı ilaç' haberlerine yalanlama Beşiktaş, Kasımpaşa maçında 2016'daki patlamada şehit olan vatandaşlarımızı andı Son Dakika: Türkiye'de 4 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 32 bin 736 yeni vaka tespit edildi Venezuela Devlet Başkanı Maduro: ABD, eşime benden boşanması için teklif yaptı Ankara'da dağlık arazide insana ait kesik baş bulundu Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katilin cenazesi morgda kaldı Tek bir koronavirüs vakasının görülmediği Kuzey Kore'den skandal önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar