Memur Kadın, Telefon Dolandırıcılarına 97 Bin Lira Kaptırdı - Son Dakika

Memur Kadın, Telefon Dolandırıcılarına 97 Bin Lira Kaptırdı

19.01.2012 14:34
Memur Kadın, Telefon Dolandırıcılarına 97 Bin Lira Kaptırdı, System.String[]

Edirne'de resmi bir kurumda memur olarak çalışan 43 yaşındaki M.K., cep telefonu ile kendisini arayarak 'örgüt sizin bilgilerinizle telefon hattı çıkarmış, onları yakalamak için para göndermelisin' diyen dolandırıcılara 97 bin lira kaptırdı.

Edirne'de resmi bir kurumda memur olarak çalışan 43 yaşındaki M.K., cep telefonu ile kendisini arayarak 'örgüt sizin bilgilerinizle telefon hattı çıkarmış, onları yakalamak için para göndermelisin' diyen dolandırıcılara 97 bin lira kaptırdı. Dolandırıcıların daha fazla para istemesi üzerine yeniden bankaya para yatırmaya giden kadın durumu güvenlik görevlisine anlatınca devreye polis girdi ve iki dolandırıcı Mersin'de yakalandı.

Edirne'de yaşayan kamu görevlisi bekar M.K. dün saat 11.00 sıralarında cep telefonundan arandı. Kendisini Edirne Emniyet Müdürlüğü'nden polis memuru olarak tanıtan telefondaki kişi kadın memura, terör örgütü PKK'nın tüm kişisel bilgilerini çaldığını ve adına açılan cep telefonu hatlarıyla görüşmeler yaparak suç işlendiğini söyledi. Olayı takip eden savcının da yanında olduğunu öne süren telefondaki kişi, bilgilerini çalan kişilerin hesabına para yatırmasını, böylece onlara suçüstü yaparak yakalayacaklarını anlattı. Operasyonun ardından parasının kendisine iade edileceğini söyleyen telefondaki kişiye inanarak telaşlanan M.K., biriktirdiği paradan 97 bin lirayı özel bir bankadan Mersin'deki bir banka şubesindeki verilen hesaba havale yaptı.

DAHA FAZLA PARA İSTEDİ

97 bin liranın banka hesabına yatırıldığını öğrenen dolandırıcılar, hesaptan 57 bin lirayı çekti. Akşam üstü M.K.'yı yeniden arayan dolandırıcılar, operasyon için daha fazla gerektiğini söyleyerek yeniden para istedi. M.K. evinden aldığı paralarla gittiği banka şubesinde durumu güvenlik görevlisine anlattı. Banka yetkililerinin ihbarıyla gelen polis ekipleri dolandırıcının hesabında kadının yatırdığı paradan kalan 40 bin lirayı savcılık talimatıyla bloke ettirdi. Hesap numarasından yola çıkan polis, dolandırıcıların Mersin'de olduğunu belirledi.

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün irtibata geçtiği Mersin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2 dolandırıcıyı bankada hesapta kalan 40 bin lirayı çekmeye çalışırken yakaladı. Dolandırıldığını anladığında gözyaşlarına boğulan M.K., kendisini telefonla dolandıran kişilerden şikayetçi oldu.

EMNİYET SANTRALİNDEN ARANMIŞ GİBİ

Polis ekiplerinin cep telefonu ve arayan numaralarda yaptığı incelemede, dolandırıcıların, bilgisayar programı sayesinde Edirne Emniyet Müdürlüğü santralinden aramış gibi göründüğü ortaya çıktı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. - Edirne

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Memur Kadın, Telefon Dolandırıcılarına 97 Bin Lira Kaptırdı - Son Dakika


Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti