Son Dakika Haberleri: Memur-Sen'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Açıklaması

Memur-Sen'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Açıklaması

10 ay önce

Memur-Sen'den Zeytin Dalı Harekatı'na destek açıklamasıKARAMAN - Karaman'da Memur-Sen, Türkiye tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.

Memur-Sen'den Zeytin Dalı Harekatı'na destek açıklaması

KARAMAN - Karaman'da Memur-Sen, Türkiye tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.
Cumhuriyet Parkındaki basın açıklamasının öncesinde sendika üyeleri harekata katılmak için hazırlanan dilekçeleri doldurdu. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Karaman Şube Başkanı Yunus Özdemir, "Vatan için şehadet şerbetini içen her yiğidi Süleyman Şah, şehit düştükleri yeri Süleyman Şah türbesi kabul ediyoruz. Zeytin Dalı Harekatının gerekçelerini ve hedeflerini, anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye'nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik bitirici darbe hamlesini, savaş olarak göstermeye kalkışanlar var. Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ve dost ülkelerin Türkiye'ye yönelik örtülü savaş ilanını, sivil hassasiyeti ambalajıyla perdelemeye çalışanlar var. Afrin'de yaşananlar üzerinden ortaya çıkan iki fotoğraf var. İlki; küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan, Türkiye'dir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye'nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir. Bu yüzden, sınırımızın yanı başında cirit atmaya yeltenen terör örgütlerinin kuruluş tarihçesini, Afrin'de yaşananların çerçevesini, Afrin merkezli Zeytin Dalı Harekatının esbabımucibesini doğru bir içerikle ortaya koymak gerekiyor. Bunu başardığımızda, tarihin ve coğrafyanın Türkiye'ye yüklediği misyonun gereklerini, cephede verilen mücadelenin anlamını ve değerini doğru kavrayabilir ve bütün çıplaklığıyla bihakkın anlatabiliriz. Emperyalizmin yerli lejyonerlerinin, kapitalizmin içerideki sinsi işbirlikçilerinin algılarda oluşturmak istedikleri cepheyi de ancak bu şekilde dağıtabiliriz. Zeytin Dalı, Türkiye'nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye'de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır" dedi.
Yapılan basın açıklamasının sonunda Fetih Suresi okunurken, operasyona katılan askerler için de dua edildi.Egzoz Muayenesi Yaptırmayanlara Bin 250 TL, Bu Yolla Çevreyi Kirletenlere 2 Bin 500 TL Ceza Kesilecek Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan Öğrencilere Maaş Müjdesi

Son Dakika! Bakan Soylu Açıkladı: Otoyollardaki Hız Sınırı Artıyor