Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika

Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

02.05.2012 11:44
Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı, System.String[]

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa beldesi Belediyesi'nde memurlara yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa beldesi Belediyesi'nde memurlara yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Memur-Sen'e bağlı Bem Bir-Sen ile Mustafapaşa Belediyesi arasında memurlara yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. İmza töreni, Mustafapaşa Belediyesi Encümen Salonu'nda yapıldı. Bem-Bir-Sen Nevşehir il Temsilcisi Ferudun Özdemir ve Mustafapaşa Belediye temsilcisi Bekir Kahraman, imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, "Sendikamızla belediyeler arasında imzalanan sosyal denge sözleşmelerinin, hem çalışan hem de işveren açısından avantajları var." dedi.

Çalışanların maaşlarına katkı yapılmasıyla motivasyonlarının artırıldığını, işverenin ise personelinden daha iyi verim aldığını kaydeden Özdemir, "İnşallah bundan sonraki süreçte çalışanlarımızın hak ettiği noktaya gelmesi açısından başkanımızın bu güzel jestine karşılık çalışanlar da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir." diye konuştu.

Çalışanlar arasında sosyal dengeyi ve adaletli ücret dağılımını sağlamak amacıyla sözleşmeyi imzaladıklarını belirten Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak, "Mali imkanlarımız ölçüsünde her zaman çalışanlarımızın yanında olduk. Bizim yönetim anlayışımızda işveren ya da iş yapan şeklinde bir uygulamamız yoktur. Hepimiz biriz. Ben de bir kamu görevlisi olarak, seçim neticesinde seçilen bir başkan olarak bu millete hizmet etmeye çalışıyorum. Belediyenin gelirlerini dengeli şekilde tahsil edip kaynakları yerine harcamak için görevlendirildik. Belediye işçimizle toplu sözleşme yapmıştık. İmzalanan bu sözleşmenin personellerimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Galatasaray evinde Hatayspor'u 3-0'la geçti Kısıtlamada yolun boş olacağını düşünen sürücü, kuralları unutunca kaza kaçınılmaz oldu Diagne'nin golüyle Galatasaray, Fatih Terim yönetimindeki 1000. golünü attı Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 196 kişi vefat etti, 31 bin 896 yeni vaka tespit edildi Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz